NFT Haberleri

Motosiklet üreticisi Ducati’den NFT hamlesi

Google News Abone Ol

Bologna merkezli motosiklet üreticisi Ducati, Ripple aracılığıyla Web 3.0’a girerken NFT platformu NFT Pro ile de yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ducati, Web 3.0’a girmek için NFT Pro ile ortaklık kurdu.

Web 3.0, kripto para birimlerinin ve NFT’lerin hayat bulduğu internetin temel bir parçası olarak görülüyor. Burası aynı zamanda Metaverse teknolojisini de kapsayan bir alan olduğu için firmaların son zamanlarda dikkatini çekmeye devam ediyor.

Ducati’nin bu Web 3.0 girişimindeki ortağı olan NFT Pro, Ducati basın açıklamasında, “pazar stratejisine yardımcı olan, müşterilere, işletmelere, hayranlara ve koleksiyonculara NFT’ler oluşturup satmaya yardımcı olan kurumsal sınıf bir NFT beyaz etiket çözümü.” olarak tanıtıldı

Son dönemlerde kripto para birimlerinin ve özellikle NFT’lerin mevcut durumu göz önüne alındığında, NFT stratejisiyle ilgili olarak NFT Pro ve Ducati arasındaki anlaşma sosyal medyada bazı garip tepkiler aldı. Tabii ki, bu yorumlar iki tarafı da durdurmayacaktır.

Ducati tarafından ortaklıktaki Ripple payı hakkında yapılan yorumlardan biri ise şu şekilde oldu: “Geleceğin Ducati projeleri, ultra hızlı, kısa ve karbon nötr XRP Ledger (XRPL) blok zinciri için teknik destek sağlayan lider bir blok zinciri ortağı olan Ripple ile konuşlandırılacak.”

Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan ve SEC’in Ripple’ı “kayıtsız, devam eden bir dijital varlık olması ve menkul kıymet arzı yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla kazanmakla” suçladığı bir davanın ortasında. Buna rağmen firmanın devam eden anlaşmaları ağın yerel token projesi XRP için de faydalı olacaktır.

Ducati, NFT Pro ile kurulan bu ortaklığın “dijital dünyanın önemini hayranlarına sunduğu deneyimlere kanıtladığını” söyledi ve ekledi:

“Önümüzdeki aylarda, yeni dijital toplanma alanları, NFT koleksiyonları ve Web 3.0 evreninde halihazırda kripto para birimi topluluğuyla alakalı olan yeni etkinliklere katılma fırsatları yaratılarak WEB 3.0 etkinliklerinin kapsamı genişletilecek.”

Ducati, geçmişteki dijital çabalarının “dünyanın dört bir yanındaki geniş hayran topluluğunun ilgisini çekmek, beslemek ve büyütmek için yeni teknolojileri benimsemede öncü olduğunu” söyledi. Ducati, ilk motosikletini 1 Ocak 2000’de çevrimiçi olarak sattığında bunu fark etti ve Ducati hayranlarının yönetim hakkında görüş alışverişinde bulunabilecekleri veya üreticinin sürücüleriyle sohbet edebilecekleri bir blog oluşturdu. Ek olarak, Ducati’nin bir sosyal medya varlığı ve bisikletlerinin bağlanabileceği resmi bir uygulaması da bulunuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir