Kripto

Moda devi Gucci’de artık kripto para ile satışa başlıyor!

Google News Abone Ol

Birçok lüks satış yapan endüstri devleri gibi Gucci ‘de bir adım attı ve bundan sonra ABD de kripto para ile mağazadan alışveriş yapılabileceğini duyurdu. 

İtalyan menşeili herkesin bildiği ve hayranlık duyduğu moda devi alışılmışın dışında bir hamle yaptı ve mayıs ayından itibaren ABD’ nin bazı eyaletlerinde bulunan mağazalarında dijital para ile ödeme yapılabileceğini açıkladı. Tüm eyaletlerde aynı anda satış ve ödeme olmayacak bazı kuzey eyaletlerinde yaz sonuna doğru kripto para ile ödeme imkanı gelecek.

10 farklı kripto para birimi ile ödeme mümkün

Bitcoin, Bitcoin Cash, ETH, Dogecoin, Shiba başta olmak üzere 10 farklı kripto para ile ödeme alınacak. Bu yöntem sayesinde daha fazla müşteri kazanılacağı düşünülüyor. Dijital tokenler kendisine alışveriş yapma fırsatı sunan Gucci markası ile giyim sektörüne adım atmış bulundu. Kering CEO Francois-Henri Pinault’un, daha önce yapmış olduğu açıklamalara göre bu inovatif hareket Gucci ile sınırlı kalmayacak ve birçok moda evi bu harekete dahil olacak.

Bazı firmaların atılımcı yaklaşımı karşısında bazıları da bu işe mesafeli yaklaşmayı seçiyor. Sebebi yasal ve mali ağır sorumluluğunun olması olarak gösterilebilir.

Los Angeles ve New York öncelikli

Dijital tokenlerle ödeme imkanı bu ay sonunda öncelikli olarak Los Angeles, Rodeo Drive şubesinde ve New York’ta bulunan Wooster şubesinde sunulacak.

Peki kripto ile ödeme nasıl gerçekleşecek ?

Kripto ile ödeme almanın yasal ve mali sorumlulukları fazla ve oldukça güvenli ödeme zemini oluşturulması gerekiyor. Bunun için de dijital para ile ödeme yapmak isteyen müşterilere ödeme sırasında  QR kodu içeren e-mailler gönderilecek. Müşteri dijital varlık cüzdanına kodu okutarak ödeme işlemini gerçekleştirecek. Şubat ayından beri yapılan açıklamalarda hazırlık aşamasında olduğundan ve ilk başta dene- gör prensibince hareket edildiğinden söz edilmişti. Geri dönüş olumlu olduğu takdirde Kuzey Amerika’nın tamamında kripto para ile ödeme yapılabilecek.

Hayatımızın her alanında ve  her endüstride yavaş yavaş yerini almaya başlayan ve özellikle lüks endüstrisinde görmeye alışık olduğumuz dijital tokenler böylelikle moda endüstrisine de girmiş oldu. İlerleyen süreçlerde olumlu geri dönüşler alındığı takdirde  ABD dışına çıkması da muhtemel.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir