Kripto Haberleri

Minecraft ve Everscale arasında blockchain ortaklığı!

Google News Abone Ol

Minecraft ve Everscale blockchain, tüm iddialı ve fütüristik nedenlerle birlikte teknoloji alanında güçlerini birleştirmeye karar verdiklerini duyurdu. Ortaya çıkan işbirliği neticesinde önemli bir teknolojik süreç izlenmesi bekleniyor. Minecraft’ın çevrimiçi oyun dünyası, GameFi ve Metaverse SDK’nın geleceğine de bir bakış sağlayan Evercraft GameFi Pilot’u yaratacak. Bu projeyle birlikte aynı zamanda gelecekle ilgili beklentiler de yükselmiş durumda

Minecraft’tan önemli atılım

Yapılan anlaşmayla birlikte, tam olarak ne tür bir kombinasyonun çevrimiçi oyun arenası için yenilikler yaratacağını görmek için iki varlığı ayrı ayrı ele almak gerekmekte. İlk olarak, popülerlik ve başarı açısından bir tür zirveye ulaşan çevrimiçi oyun olan Minecraft’ın kitlesi kabul edilmeli. Bunu kanıtlamak için, oyunun çevrimiçi oyun dünyasında şaşırtıcı bir sayı olan 126 milyondan fazla aktif kullanıcı olduğunu kabul etmemiz gerekmekte. Ayrıca, oyunun başarıyla satılan en az 600 kopya sürümü de bulunuyor. Oyun, her gün herhangi bir saatte ortalama 200.000 oyuncudan oluşan hareketli bir kitleye sahip ve bu kendi içinde aslında çok şey anlatıyor. Yapılan ortaklık neticesinde blockchain alanına büyük bir kitle de giriş yapmış olacak.

Anlaşmanın diğer tarafından bulunan Everscale ise dünyanın teknik olarak en gelişmiş blockchain ağlarından biridir. Şirket, Blockchain alanındaki en güncel ve en modern yenilikleri ve kavramsallaştırmaları içerdiğini iddia etmekte. Ayrıca, diğer blok zincirlerinin henüz ele almadığı yönleri sağlama özelliğini de bünyesinde bulunduruyor. Everscale, yüksek performanslı çoklu iş parçacığı oluşturma ve parçalama teknolojisini kullanarak yeni düğümlerin ve parçaların eklenmesini de sağlayabilir. Kısacası önemli bir teknolojik güçtür ve Minecraft ile olan ortaklığı önemli gelişmelere öncülük edebilir.

Genel olarak, bu senaryoda önde gelen iki şirketin, Everscale blok zincirinin ve çevrimiçi oyun Minecraft’ın devrimci potansiyelini göz önünde bulundurursanız, Evercraft GameFi Pilot’un her bir oyuncu üzerindeki büyük etkisini ölçmek çok da zor değildir. Minecraft, oyunculara girebileceklerini asla hayal etmedikleri kapıları açar. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Minecraft, geçtiğimiz günlerde NFT alanına olan bakışının olumsuz olduğunu açıklamıştı. Şimdiyse komşu denilebilecek blockchain alanına önemli bir ortaklık ile giriş yapması bazılarını şaşırtmış olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir