NFT Haberleri

Minecraft, NFT alanından uzak duracağını açıkladı

Google News Abone Ol

Minecraft ve Microsoft’un NFT’ler konusundaki tutumu hakkında kısa süre önce bir paylaşım yapıldı. Buna göre de şirketin oyunlarında NFT‘leri veya herhangi bir blockchain içeriğini desteklemeyeceği ortaya çıktı. En azından şimdilik bu yönde bir karar alan şirketin bu sözleri birçok kişiyi şaşkınlığa uğrattı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un oyununda NFT veya web3 alanından çalışmalar görülmesi bekleniyordu.

Minecraft ve Microsoft NFT alanına girmiyor

Minecraft kısa süre önce NFT ve blockchain pazarındaki duruşu hakkında bir rapor yayınladı. Bu rapor, Minecraft ve Microsoft’un NFT teknolojisi video oyunlarına dahil etme konusunda sürekli büyüyen trendi ele alışını ifade etmekte. Buna göre, her ikisi taraf da oyunun yakınında herhangi bir yerde NFT veya blockchain teknolojilerini desteklemeyeceğini veya izin vermeyeceğini belirtiyor.

Bununla birlikte Minecraft, kullanım yönergelerini açıklamaya çalıştı ve NFT‘lerin ve blockchain teknolojisinin yönergeleriyle nasıl çeliştiğini belirtti. Onun sözleriyle, “Minecraft’ın herkesin aynı içeriğe erişebildiği bir topluluk olarak kalmasını sağlamak için bu kurallara sahibiz.” NFT’lerin, diğer insanları ve yönergelerle mücadele edenleri dışlayabilecek yapay bir kıtlık yaratabileceği düşünülüyor.

Mojang tarafından yapılan duyuru, NFT’ler bazı kişilere göre oyun pazarını rahatsız eden bir kavram olduğu için topluluktaki birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılandı. Oyunlardaki NFT seçeneği, pek çok insanın, parası bile ödenemeyecek bir “ürün” için yapay bir kıtlık yarattığını düşündükleri için sevmediği ve hatta tamamen küçümsediği bir kavram olarak görülüyor. Ve en büyük oyunlardan biri olan Minecraft için, NFT’leri topluluklarından tamamen yasaklamak, birçok şirketin onları topluluklarına çekmesini engelleyecek doğru yönde atılmış bir adım olarak görülmekte.

Duyuruyla birlikte Minecraft dünyaları/haritaları satan bir blockchain pazarı olan NFT Worlds ani bir çöküş yaşadı. Bu çöküş, Mojang’ın NFT “yasaklarını” duyurduğu için neredeyse kaçınılmaz olarak görülüyordu. Şirket, Discord sunucularında yaptığı bir duyuruda, bunun şirket için “yanlış yönde atılmış bir adım” olduğunu ve bu yasağın Mojang’dan bir dava ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağının şu anda belirsiz olduğunu ve her zamanki gibi devam edeceklerini söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir