Kripto HaberleriBitcoin Haberleri

MicroStrategy’deki görevinden ayrılan Saylor’dan önemli açıklamalar

Google News Abone Ol

MicroStrategy CEO’su olarak sürdürdüğü görevinden ayrıldıktan saatler sonra Michael Saylor, şirketin Bitcoin stratejisi hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce Saylor tarafından, bir sonraki işinde Bitcoin’e daha fazla odaklanacağına dair bir tweet atılmıştı. Ayrıca deneyimli isim, Microstrategy’nin iki yıl önce bir Bitcoin stratejisi benimsemesinden büyük fayda sağladığını söyledi ve ekledi:

“Bitcoin’i benimsemesinden bu yana, Microstrategy’nin stratejisi tüm varlık sınıflarından ve büyük teknoloji stoklarından daha iyi performans gösterdi.”

MicroStrategy’nin eski bir genel müdürü olan Michael Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin kripto para birimlerindeki düşüşün mali fırtınasını atlatmasına yardımcı olduğunu söyledi. Strateji, şirketin finansal esnekliğin yanı sıra ölçekte görünürlük kazanmasına da yardımcı oldu ve “Değişkenlik canlılıktır.” diye belirtti.

Saylor, kripto piyasalarının oynaklığının önümüzdeki dört ila sekiz yıl içinde kademeli olarak azalabileceğini söyledi. Tecrübeli isim, kripto para birimlerinin oynaklığı ile dijital varlık ekosistemiyle ilgili düzenleyici konuların netliği arasında doğrudan bir ilişki de kurdu. Oynaklık, piyasadaki kripto para birimi farkındalığına da bağlı olacak, diye ekledi.

Şirketin Bitcoin stratejisi görünürlüğüne yardımcı oldu

Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin onu volatilite açısından Microsoft ve SAP gibi teknoloji devleri arasına koyduğunu söyledi. Microstrategy’nin operasyonlarının Bitcoin tarafının aslında pazarlama ve satışa yardımcı olan bir varlık olduğunu da sözlerine ekledi. Genel olarak, Bitcoin stratejisi Microstrategy’nin kurumsal görünürlüğü için net bir pozitif değer sağladığını açıkladı:

Bitcoin ve kripto paralar alanında ünlü bir isim olan Saylor, CFTC polisine Bitcoin ve Ethereum’u denetleme yetkisi verecek yeni bir Senato tasarısı hakkında da konuştu. Konu hakkında Saylor’un sözleriyse şu şekilde oldu:

“Dünyadaki herkes dijital varlıklar istiyor. Her düzenleyici kripto ekosistemiyle ilgilenecek. Kripto endüstrisi için bir dizi düzenleme iyi olacaktır.

Saylor, büyük kurumsal yatırımcıları kripto endüstrisine getirmede düzenlemenin önemini vurguladı. Sektörün kurallarını anlayana kadar kripto para birimlerine yatırım yapmaktan korkan birçok büyük yatırımcı olduğunu söyledi ve ekledi: “Düzenleyiciler kuralları düzenler ve netlik sağlarsa, bu Bitcoin için iyidir.”

Microstrategy’nin ileriye dönük Bitcoin stratejisi hakkında konuşurken, şirket genelindeki yöneticilerin taahhütlerinde birleştiğini söyledi. Geçmişte birkaç kez Saylor, Bitcoin’in olağanüstü uzun vadeli bir başarı sağlayacğını söylemişti. Saylor, Haziran ayında “Bitcoin fiyatı sıfır olana kadar bir milyona gidecektir.” dedi. Genel olarak bakıldığında deneyimli isim, Bitcoin’in uzun vadede büyük bir yukarı yönlü fiyat hareketi elde edeceğine inanıyor ve bundan sık sık da bahsediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir