Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

MicroStrategy, 25 milyon dolara 660 Bitcoin satın alarak düşüşü satın aldı!

Google News Abone Ol

Büyük Bitcoin (BTC) yatırımcısı MicroStrategy, Pazartesi günü toplam 125.051 BTC toplamak için bir piyasa düşüşü sırasında başka bir büyük BTC alımını duyurdu.

Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan resmi bir forma göre MicroStrategy, 30 Aralık 2021 ile 31 Ocak 2022 arasında 660 BTC’yi “yaklaşık 25 milyon dolar” nakit olarak satın aldı.

Raporda, satın alma işleminin ortalama BTC fiyatının, ücretler ve masraflar dahil olmak üzere BTC başına 37.865 $ olduğu belirtildi. 31 Ocak itibariyle MicroStrategy, ücretler ve masraflar dahil olmak üzere BTC başına yaklaşık 30.200 dolarlık ortalama satın alma fiyatında yaklaşık 3.78 milyar dolarlık BTC’ye sahipti.

En son rapor, SEC’in MicroStrategy’nin Bitcoin muhasebe uygulamalarını reddetmesinden kısa bir süre sonra geldi ve MicroStrategy hisselerinin Ocak ortasında düşmesine neden oldu.

SEC, Genel Olarak Kabul Edilmeyen Muhasebe İlkelerine (GAAP) dayalı BTC alımlarıyla ilgili MicroStrategy raporlama verilerine özellikle itiraz etti. Yetkili, MicroStrategy’nin “hisse bazlı tazminat giderinin etkisi ve maddi olmayan duran varlıklardan satıştan elde edilen değer düşüklüğü zararları ve kazançları” hariç olmak üzere BTC alımları için rakamları hesaplamak için GAAP dışı yöntemler kullandığını savundu.

En son Bitcoin alımı, görünüşe göre MicroStrategy tarafından yapılan en son BTC alımlarına kıyasla o kadar büyük değil. Aralık 2021’de MicroStrategy, 29 Kasım – 9 Aralık tarihleri ​​arasında BTC başına ortalama 57.477 $ fiyatla 1.434 BTC satın alarak ve ardından 9 Aralık – 29 Aralık tarihleri ​​arasında ortalama 49.229 $ fiyatla 1.914 BTC satın alarak iki büyük BTC alımını duyurdu. BTC.

Daha önce şirket, BTC başına ortalama 59.187 $ fiyatla 1 Ekim ile 29 Kasım arasında 7.002 BTC satın almıştı.

El Salvador hükümeti de dahil olmak üzere büyük Bitcoin yatırımcıları, Ocak ayındaki piyasa düşüşünün ortasında BTC’ye yatırım yapmaya devam etti. 21 Ocak’ta El Salvador başkanı Nayib Bukele, Salvador devletinin 410 BTC’yi 15 milyon dolara satın aldığını ve ortalama fiyatı BTC başına yaklaşık 36.585 dolar olarak belirlediğini duyurdu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir