Bitcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

MicroStrategy, 1.914 Bitcoin satın alarak 6 milyar dolarlık varlığa sahip oldu!

Google News Abone Ol

Business Intelligence firması MicroStrategy, kripto varlığını ortalama 49.229 $ fiyatla satın aldıktan sonra varlıklarına 94 milyon $ değerinde Bitcoin (BTC) ekledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Perşembe günü yapılan bir başvuruya göre, MicroStrategy 9 Aralık ile 29 Aralık arasında 94.2 milyon dolara 1.914 BTC satın alarak toplam varlıklarını 124.391 BTC yaptı. Son satın almayla birlikte, şirketin varlıkları kabaca 5,9 milyar dolar değerinde ve 2,1 milyar dolardan fazla kazancı temsil ediyor.

Ağustos 2020’de 250 milyon dolarlık ilk Bitcoin yatırımını yaptığından beri MicroStrategy, şirketin nakit parasını kullanarak ayrı alımlarda 3,7 milyar dolardan fazla BTC satın almaya devam etti. Şirketin düşüşü satın aldığı durumlar olsa da, bazı satın almalar, BTC fiyatının 50.000 dolardan fazla olduğu 2021’in başlarındaki fiyat artışlarını izledi.

Firmanın en son BTC alımı, yeni yıldan önce oynaklık göstermeye devam ettiği için Perşembe günü 46.000 doların altına düşen kripto varlığının fiyatını takip ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir