Kripto Haberleri

Michael Saylor’dan Bitcoin için bir milyon dolarlık çılgın tahmin

Google News Abone Ol

Amerikan bulut şirketi MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, CNBC Squawk Box için yaptığı röportajı paylaştığı tweet’lerinde, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin fiyatlarında önemli bir artış öngördü. Bitcoin için bir milyon dolarlık çılgın bir tahmin yapan Saylor tarafından ortaya atılan bu sözler sosyal medyada gündem olmuş durumda.

Bitcoin altından daha iyidir!

Saylor, Bitcoin’in sert bir şekilde düşmesi ve bir daha asla yüksek seviyelere ulaşamaması senaryosu nedeniyle önemli ölçüde kaybetme olasılığına ilişkin bir soruyu yanıtladı. Saylor, verdiği cevaplarla Bitcoin’in değerli bir dijital varlık olduğuna dair inancını kanıtlamış oldu.

Milyarder isme göre iki inanç sistemi vardır; inkarcılar ve şüpheciler; ve her ikisi de yöneticiler, hükümet ve düzenleyiciler tarafından kriptonun geniş çapta benimsenmesiyle ilgili Bitcoin hakkında varsayımlarda bulunur. Kripto para dünyasında yakından tanınan isimin ayrıca kripto paralar için daha da iyi zamanlara kesinlikle inandığı belirtilmekte.

Fiyat dalgalanmalarına rağmen Saylor, Bitcoin’in fiyatının sıfıra ulaşmadığı sürece bir milyona kesinlikle ulaşacağına inanıyor.

Pazartesi günü ABD’nin başkentinde iki senatör tarafından masaya yatırılan bir yasa tasarısı, Bitcoin fiyatında küçük bir düşüşe yol açmıştı. Ancak bu durum kısa sürede toparlandı ve Saylor’un desteğini kanıtlamayı başardı.

Bitcoin ve altın arasındaki popüler karşılaştırmalar ışığında Saylor, Bitcoin’in değerli bir varlık olduğuna inanıyor ve kabul ve güvenlik açısından benzersizliğinin 500 milyar dolarla bile tersine çevrilemeyeceğini söylüyor.

Kripto oynaklığı düşerken olumsuz duygular artıyor

Saylor gibi, kripto para analistleri ve akademisyenler de tahminlerinden sorumludur Döviz fiyatları tahmin edilemez ve kripto para piyasası istikrarsızdır. Sonuç olarak, yatırımcılara duygularıyla ticaret yapmamalarını tavsiye eden yazılı olmayan genel bir kural vardır. Bu kuralın uygulanmadığı senaryolarda da yatırımcılar büyük bir zarar durumuyla karşı karşıya kalabilirler.

Geçen yılın Kasım ayından bu yana, kripto piyasası trader ve ufak yatırımcılar için milyonlarca dolarlık kayıp görülmüş durumda. Buna ek olarak yaşanan kayıplardan Saylor’un başında olduğu MicroStrategy gibi özel ve kurumsal şirketlerin de etkilendiği biliniyor. Sonuç olarak, duygular traderların ve uzun vadeli yatırımcıların önyargılarının büyük bir bölümünü oluşturmuştur. Söz konusu duyguların yatırımlara etki etmesiyle de istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Son birkaç aylık süreçte, Bitcoin 30.000 dolar civarında hareketlendi ve sırasıyla yukarıda ve aşağıda hafif yükselişler ve düşüşler kaydetti. Büyük bir satış faaliyeti, Bitcoin’in 30.000 doların altında yaklaşık 29.500 dolardan kapattıktan sonra market değerinin de 1.3 trilyon doların altına düşmesine neden oldu, yani bu da %5’lik bir düşüş anlamına gelmekte.

Bitcoin’in dünyanın önde gelen kripto para birimi olarak konumu, Ethereum ve Cardano gibi diğer kripto para birimlerini ve altcoinleri de etkiledi. Sadece 20 puan noktalarında olan Korku ve Açgözlülük Endeksi‘nin gösterdiği gibi, yatırımcılar bir sonraki büyük para birimi hareketinden emin değiller ve şüpheci kalmaya devam ediyorlar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir