Altcoin HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriManacoin HaberleriMetaverse HaberleriSandbox Haberleri

Metaverse’deki sanal araziler, geçen haftaki NFT satışlarına hakim oldu!

Google News Abone Ol

NonFungible.com’dan elde edilen veriler, geçen haftaki NFT satışlarının 300 milyon dolardan fazla olduğunu gösteriyor. Bu toplamın neredeyse dörtte biri, The Sandbox’daki dijital arazi içindi.

Geçen hafta boyunca, ilk beş koleksiyondaki en iyi 10 NFT metaverse satışının her biri oyun içi dijital arazi içindi.

Sandbox, geçen hafta 4.433 varlık için toplam 70.5 milyon dolarlık işlem yaptı ve bu da onu en fazla nakit kazanan metaverse koleksiyonu haline getirdi.

Decentraland, işlem gören toplam hacim için ikinci sırada yer almasına rağmen, geçen hafta 225.000 MANA (758.250 $) ile 50.000 MANA (220.000 $) arasında değişen en pahalı 10 metaverse NFT satışının tümü Ethereum tabanlı sanal dünyadaydı. Decentraland, geçen hafta 399 varlık için 6.6 milyon dolarlık işlem yaptı.

Bu arada, son yedi gün içinde CryptoVoxels, 81 varlık için yaklaşık 650.000 $ hacimde işlem gördü; Somnium Space, 40 varlık için 492.000$’dan işlem gördü; ve SuperWorld, 506 varlık için 227.600 dolar işlem gördü – en iyi işlemlerinin tümü aynı zamanda sanal arazi içindi.

DappRadar’a göre, Perşembe günü sona eren haftada 6.000’den fazla tüccar arasında 106 milyon dolar değerinde metaverse arazi satıldı. O sırada bir blog yazısında DappRadar: “Kuşkusuz, Metaverse arazisi NFT alanındaki bir sonraki büyük hit. Rekor satış rakamları ve sürekli artan NFT fiyatları ile sanal dünyalar, kripto alanındaki yeni en büyük emtiadır” dedi.

Haziran ayında bir sanal gayrimenkul yatırım şirketi, 259 parsele 913.000 dolar harcadıktan sonra Decentraland’ın şimdiye kadar satılan en pahalı dijital arsa rekorunu kırdı.

OpenSea NFT pazarında; Sandbox ve Decentraland, geçtiğimiz hafta platformda işlem gören ilk iki koleksiyon olarak yerlerini korudu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir