Metaverse Haberleri

Metaverse üzerinde güzel kokmak ister miydiniz?

Google News Abone Ol

Nasıl yani dediğiniz duyar gibiyiz. Ancak bu biraz garip olsa da, evet doğru duydunuz, Metaverse üzerinde kullanabileceğiniz parfümler satın almanız artık mümkün.

Metaverse için parfüm

Dijital sanal dünya için parfüm hareketi Nike’a bağlı bir şirket tarafından başlatılıyor. Nike’ın sahibi olduğu RTFKT, fiziksel parfüm olarak da satın alınabilen Web 3 için özelleştirilebilir dijital kokuları veya “aur”u piyasaya sürmek için lüks koku markası Byredo ile işbirliği yaptı. NFT‘lerin dijitalden gerçek hayata geçişi kolaylaştırması bekleniyor.

NFT sektörü geçen yılın sonlarına doğru önemli bir patlama yaşadı .Ve şimdiyse, benzersiz dijital varlıklar yaratabilen ve bunları gerçek ürünlerle harmanlayabilen NFT ve Metaverse önemli bir kombinasyon oluşturmuş durumda. Bu sayede de ürün tasarımı ve marka bilinci oluşturma için yeni ve büyük bir alan oluşturulduğu görülüyor.

RTFKT, deneysel Web 3 projeleri yapma konusunda çeşitli tecrübelere sahip. Buna ek olarak, CryptoKicks’in piyasaya sürülmesi Nike için büyük bir başarı olmuştu. Şimdi de, Byredo ekibi ile kurulan ortaklık doğrultusunda dijital ve gerçek ürünleri Metaverse’ün dijital “auralarını” taşıyabilen parfümler hazırlanıyor. NFT’ye bağlı yakındaki bir alanla aynı gerçek kokuya sahip olan NFT sahipleri ile birleştirecek.

Byredo NFT parfümlerine büyük bir ilgi oluşmuş durumda. Bu yeni ve garip girişimde daha fazla çeşitlik sunmak için de Paris merkezli sanat yönetmenleri olan M/M, uyum, saflık ve erdem gibi bazı ortak duyguları temsil eden 26 ‘malzeme’ oluşturmak ve işlemek için Byredo ve RTFKT ile birlikte çalıştığını açıkladı. Bu ortaklık ile, diğerlerinden daha nadir olan ve malzemelerin birleştirilmesiyle sahiplerin daha da benzersiz ‘kokular’ yaratabileceği bir sistem üzerinde çalışılıyor. Sahipler kokularını RTFKT’nin ‘avatar ekosisteminde’ kullanabilecek ve parfümlerini sergilemek için CloneX karakterlerinden yararlanabilecekler.

Byredo ve RTFKT, yürütülen projede toplam 2.000 bileşen kombinasyonu olduğunu ve her birinin gerçek hayatta fiziksel olarak üretileceğini ve özel NFC’lerin şişeleri dijital dünyaya yeniden bağlamak için buna uygun bir etiketle donatıldığını aktardı. RTFKT ayrıca, bu tarz bir parfümün Web 3’te ilk kez yapıldığını iddia ediyor. Ancak NFT, Metaverse ve parfüm kelimelerini yan yana koymak isteyen farklı bir şirket olmadığı için bu iddia kesinlikle doğruyu yansıtacaktır.

Bu girişimi ilk kez duyan kişiler, projedeki şirketlere anlam veremese de RTFKT, NFT ve Web 3‘ün yapabileceklerinin sınırlarını bambaşka bir boyuta taşımış görünüyor. Bu sefer dijital parfümlerle ilgili bir çalışma görüyoruz ancak bunun gelecek yıl kıyafetlerle, arabalarla, veya ev ve tatille ilgili olduğunu da görebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, işbirliğinin önümüzdeki ay başlaması planlanıyor. ,

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir