Metaverse Haberleri

Meta ve Fender, yeni Metaverse projesi Stratoverse’ü duyurdu

Google News Abone Ol

Gitar devi Fender, müzikal Metaverse projesi Fender Stratoverse’ü başlatmak için Meta ile birlikte ortaklık kurduğunu duyurdu.

Stratoverse, kullanıcıların adada Stratocaster gitar şeklinde dolaşırken gitar akorları bularak melodiler oluşturabilecekleri bir müzikal platform olarak tasarlandı. R/GA, Creative Shop ve Meta Horizon Worlds’ün yaratıcıları Ashley Briley, Matt Torres ve VRinReview’dan Sammy Nu arasındaki bir işbirliği sonucunda oluşturulmakta.

Müzik sektörüne özel Metaverse: Stratoverse

22 Haziran’da Fender ve Meta, Horizon Worlds için “Stratoverse” adındaki müzikal bir Metaverse projesini duyurdular. Kullanıcılar, bulutlarla çevrili Stratocaster’ın gitar Metaverse adasını ve stratosferde yüzen diğer adaları keşfedebilecekler. Müzikal Metaverse “artırılmış gerçeklik/bu dünyanın dışında sanal gerçekliğin müzikal deneyimi” olarak adlandırılmaktadır.

Fender CMO’su Evan Jones yeni projeleri hakkında şunları söyledi:

“Meta tarafından Fender’ı Metaverse’e ilk kez getirmek için davet edilmekten memnunuz. Fender hayranlarının ve yaratıcılarının sınırların ötesinde buluşmasına, oynamasına ve yaratmasına olanak tanıyan bu teknolojinin potansiyeli konusunda heyecanlıyız.”

Kullanıcılar, parlak renkli gitar penalarıyla temsil edilen gitar akorlarını aramak ve müzik oluşturmak için bunları Riff Maker’a girecek. Kullanıcılar aramalarına Stratocaster gitar şeklindeki adanın mesnetinden Riff Maker’a kadar başlayacaklar.

Ek olarak, kullanıcılar 18 Riff Maker konumundan herhangi birine gitar penaları yerleştirebilecekler. Ayrıca majörden küçük akora geçerek seçimi hareket ettirebilir ve değiştirebilirler. Stratoverse’te ayrıca hava gitar bölgeleri ve dört özel altın pena da dahil olmak üzere hayranlar için bir çeşitli sürprizler bulunuyor.

Söz konusu Metaverse projesinin şu an için sadece, Meta Quest 2 başlığına sahip olan ve Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Birleşik Krallık’ta bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Fender, NFT ve Metaverse dünyasına girmek için ilk olarak Mayıs ayında beş NFT ve Metaverse ile ilgili ticari markayı tescil ettirdi. Ayrıca şirket, gitar yapımcısı Gibson’ın Nisan ayında NFT markası için başvurmasının ardından sanal pazara girdiğini duyurmuştu. Bu da artık sanal dünyada daha fazla müzikal projenin görüneceği anlamına geliyor.

Bundan bir süre önce de Spotify, hayranlar ve sanatçılar için Spotify Island Metaverse projesini başlatmak için Roblox ile bir ortaklık duyurmuştu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir