Metaverse Haberleri

Meta, Fransa’da ‘Metaverse Akademi’ kurmaya hazırlanıyor

Google News Abone Ol

İnternet teknolojisindeki son dönemlerin en trend konuları arasında yer alan ve büyük bir gelişme olarak görülen Metaverse, artırılmış veya sanal gerçeklik aracılığıyla gerçek hayatı yeniden yaratmayı ve web’i 2B’den 3B’ye dönüştürmeyi amaçlayan sürükleyici bir dijital dünyayı ifade etmektedir.

Metaverse Akademisi yolda!

Projede yer alan şirketlerden Pazar günü yapılan açıklamada, Facebook’un ana şirketi Meta ve bir Fransız dijital eğitim firmasının yeni akademik yıl için Fransa’da bir “metaverse akademisi” kuracağı söylendi.

Meta’nın güney Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı Laurent Solly, yaptığı bir röpotajda, okulun ilk yıl hedefinin yaklaşık 100 öğrenciyi iki rolde ücretsiz olacak şekilde eğitmek olduğunu açıkladı. Eğitimlerinse, uzman teknoloji geliştiricileri ve destek ve yardım teknikleri üzerinde olacağı açıklandı.

Meta ile çalışan bir Fransız şirketi olan Simplon’un kurucu ortağı ve CEO’su Frederic Bardeau, öğrenme yönteminin kişisel olacağını ve 3B dünyaya ve sanal evrenlerdeki etkileşimlere odaklanan projeler etrafında döneceğini söyledi. Başkent Paris ve Lyon, Marsilya ve Nice gibi diğer şehirlerde bulunan Metaverse Academy, her yıl bu şehirlerde 20 öğrenciye eğitim verecek.

Yapılan eğitimlerde çeşitliliğe özel bir önem verileceği de açıklandı. Solly, hedefin ilk grubunun yüzde 30’unun kadınlardan oluşması olduğunu söylerken, Bardeau da adayların özgeçmişlerine bakmayacağını veya pozitif ayrımcılığı desteklemeyeceğini sözlerine ekledi.

Ekim 2021’de Meta, hedefinin Amerikan teknoloji devi için yeni bir stratejik öncelik olan bir Metaverse ekosistemi inşa etmek için beş yıl içinde Avrupa’da 10.000 iş pozisyonu yaratmak olduğunu açıklamıştı.

Amaç, gelecekte çeşitli iş alanlarında Metaverse alanında hizmet verebilecek bilgili çalışanlar hazırlamak olarak aktarıldı. Meta ve Simplon, 2030 yılına kadar var olacak kariyerlerin yüzde 80’inin henüz icat edilmediğini söyleyerek, bugün eğitim planlarını iyileştirme ihtiyacı olduğunu vurguladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir