Metaverse Haberleri

Meta, dijital kıyafetler satın alabileceğiniz Metaverse mağazasını duyurdu

Google News Abone Ol

Eskiden Facebook olarak bilinen teknoloji devi Meta, kullanıcıların avatarları için kıyafet satın almalarını sağlayan bir dijital giyim mağazası olan Avatars Store girişimini başlattığını duyurdu.

Avatar Store açıldı!

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’ta yaptığı bir gönderide, Facebook, Instagram ve Messenger’da kullanıcıların dijital kıyafetler satın almalarına ve avatarlarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyan “Avatar Store” projesinin aktif edildiğini söyledi.

Zuckerberg, “Dijital şeyler, Metaverse’de kendilerini ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olabilir. Yakında buna daha fazla marka eklemek ve onları sanal gerçekliğe (VR) getirmekten heyecan duyuyorum.”

Çevrimiçi mağaza önümüzdeki hafta belirli ülkelerde kullanıma açılacak ve başlangıçta Balenciaga, Prada ve Thom Browne gibi ünlü markalardan dijital giysiler satışa sunulacak. Teknoloji devi, bu dijital kıyafetlerin fiyatları hakkında henüz herhangi bir bilgi yayınlamış değil.

Yakın zamanda Meta, tüm Quest VR kulaklıklarına ebeveyn kontrolleri ekleyerek ebeveynlerin reşit olmayan kullanıcıların ekranındaki zamanı izlemesine ve satın alma izni talepleri almasına olanak sağlamaya başladı. Şirket, tüm Quest kulaklıklarında ebeveyn kontrol araçlarını uygulamaya başladığını da söyledi.

Meta, adının hakkını veriyor!

Son zamanlarda Metaverse üzerinde çalışmalarına büyük bir zaman ayıran Meta, adının hakkını veriyor gibi durmakta. Daha önce Facebook olan adını Meta olarak değiştiren şirket, bu hamleylebb birlikte sektörün öncülerinden biri olmak istediğini aslında duyurmuştu. Buna ek olarak da son dönemlerde yaptığı atılımlarla bunu ispatlamaya devam ediyor. Şirketin VR cihazlarına ek olarak Metaverse üzerinde aktif olarak kullanılabilecek yeni girişimler de hayata geçmekte. Bunların en sonuncusu olan Avatar Store projesi de kullanıcıların bu alandaki deneyimlerini geliştirmesine imkan sağlayacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir