Bitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse Haberleri

Meta; Bitcoin ve kripto hizmetlerini ticari marka haline getirmek için Brezilya’ya gidiyor!

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Meta, çeşitli Bitcoin (BTC) ve kripto ile ilgili hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve tedarik etmek üzere Brezilya makamlarına bir ticari marka tescili başvurusunda bulundu.

Meta kısa süre önce, kripto alanına girme girişimleri sırasında karşılaştığı düzenleyici engellere rağmen Metaverse gelişmelerine daha iyi uyum sağlamak için Facebook ismini değiştirip Meta adıyla yeniden markalaşmıştı.

Bu çabayı hızlandıran Meta, ticaret, cüzdan ve borsa platformlarıyla ilgili kripto ürünleri ve hizmetleri için Brezilya Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’ne (INPI) ticari marka tescili başvurusunda bulundu.

 

meta INPI2

Ürün ve servislerin Türkçeye çevrilmesiyle ele geçen özelliklerden biri: “Bitcoin para birimini içeren işlemler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dijital para işlemleri için üçüncü taraf doğrulama hizmetleri için yazılım tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması.”

Meta kayıt başvurusunu 25 Ocak’ta yayınladı ve şu anda INPI’den önce muhalefetin onayını bekliyor. Dosyaya göre, Meta‘nın ticari marka başvurusu siparişi 5 Ekim 2021’de Jamaika’dan verildi.

Tim Cook Metaverse alanında önemli bir potansiyel gördüğünü söyledi

Şirketin Q1 2022 kazanç çağrısı sırasında, Apple CEO’su Tim Cook, Metaverse alanında önemli bir potansiyel gördüğünü ve bunun Apple hisse senedi fiyatlarında ani bir artışa neden olduğunu söyledi.

Apple hisseleri (APPL) mesai sonrası işlemlerde %8 artışla 167.23 $’a yükseldi. Apple’ın Metaverse içindeki fırsatlarıyla ilgili sorulardan birini yanıtlayan Cook, “bu alandaki potansiyel ve buna göre yatırım yapıyoruz” hakkında şunları ekledi:

“Her zaman yeni ve gelişmekte olan teknolojileri keşfediyoruz ve şu anda bizim için ne kadar ilginç olduğundan uzun uzun bahsettim.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir