Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEditörün SeçimiKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri
Trend

Meta, Dijital Varlık ve Web 3 için 8 Tane Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Google News Abone Ol

Eskiden Facebook olarak adlandırılan ve sonrasında isim değiştirerek Meta adını alan şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) blok zinciri ve metaverse teknolojisi ile ilgili sekiz ticari marka başvurusu yaptı. Başvurular ve ilgi alanları, aşağıda bahsedilmiştir.

Meta’nın Başvuruları!

 1. Sosyal Ağ ve Flört Hizmetleri
  • Kripto para yatırımcıları arasında ağ oluşturmaya yönelik özel bir şube de dahil olmak üzere çevrimiçi sosyal ağ ve flört hizmetleri.
 2. Donanım ve Yazılım
  • Oyun, e-ticaret, blok zinciri işlemleri vb. dahil olmak üzere Web3 ile ilgili bilgisayar donanımı ve yazılımının tasarımı ve geliştirilmesi.
  • Kullanıcı kimlik doğrulaması, çevrimiçi hayır amaçlı bağış toplama ve donanım veya e-cüzdanlar gibi mobil uygulamanın doğasında indirilebilir yazılım.
 3. Sanal Gerçeklik
  • Kısmen sanal gerçeklik içinde eğlence ve elektronik yayıncılık hizmetleri.
  • Sanal gerçekliğe bağlı video oyunları için giyilebilir çevre birimleri.
  • Sanal veya artırılmış gerçeklik ağları ve metaverse aracılığıyla reklam hizmetleri.
 4. Telekomünikasyon
  • Platformunda tutulan elektronik varlıklar için telekomünikasyon hizmetleri.
 5. Finansal İşlem Hizmetleri
  • Tokenler, blok zinciri varlıkları, kripto para birimleri ve diğer sanal varlıklarla ilgili finansal işlem hizmetleri.

Başvuruların İşleme Koyulması Uzun Sürebilir!

USPTO’nun ilk başvurularından itibaren ticari marka başvurularını işleme koyması sekiz aya kadar sürebilir. Benzer şekilde, Monster Energy ve New York Menkul Kıymetler Borsası da yakın zamanda dijital varlıklar ve metaverse ile ilgili ticari marka başvuruları yaptı.

Ayrıca: MyNeighborAlice (ALICE) Teknik Analizi: 70 Günlük Düşen Trend Kırılacak mı?

Geçen hafta Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın yakında çeşitli ürünlerine NFT’leri entegre edeceğini söyledi. Ancak tüm kripto girişimleri Web3 devi için olumlu sonuçlanmadı. Aynı zamanda, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, platformunda yatırımcılar için kayıplara yol açtığı iddia edilen dolandırıcı ünlü kripto reklamları yayınlayarak “yanlış, yanıltıcı veya aldatıcı davranış” içinde bulunduğu iddiaları nedeniyle Meta’yı mahkemeye çıkardı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir