Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Meksikalı Senatör de Kripto Yasası Önerecek: “İhtiyacımız var!”

Google News Abone Ol

El Salvador, ülkenin Bitcoin (BTC) benimsemesinin olumlu etkisine ilişkin vakaları rapor ederken, Meksika’daki bir hükümet yetkilisi bir kez daha ülkenin El Salvador’un Bitcoin örneğini izlemesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in benimsenmesi potansiyel olarak küresel finansal katılımı yönlendirebilir!

Nuevo León eyaletini temsil eden bir senatör olan Indira Kempis, Bitcoin’in Meksika’da yasal ihale olması gerektiğinden emin çünkü Bitcoin’in benimsenmesi potansiyel olarak küresel finansal katılımı yönlendirebilir.

Senatör şimdi El Salvador’un “Bitcoin Yasası”na dayalı bir kripto para birimi faturası geliştiriyor. Kempis, birkaç hafta önce El Salvador’u ziyaret ettikten sonra İngilizce yayında El Salvador ile yaptığı röportajda, tasarıyı bu yıl Meksika Kongresi’ne sunmayı beklediğini söyledi.

“Mali dışlanmanın, pek azımızın uygulanabilir alternatiflerle ele aldığı kamusal sorunlardan biri olduğu ve bu tür teknolojinin, milyonlarca insanın finansal sisteme dahil olabilmesi için bir alternatif üretmemize olanak sağladığı bana göre açık.” dedi Kempis.

Senatör, Bitcoin’in benimsenmesinin, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için eşitsizlik gibi sorunları ele almak ve finansal içermeyi sağlamak için tarihi bir fırsat olduğunu söyleyerek devam etti:

“Bitcoin’in Meksika’da yasal ihale olması gerekiyor, çünkü böyle değilse, bu kararı El Salvador’un yaptığı gibi vermezsek harekete geçmemiz çok zor olur.”

“Bitcoin’i yasal bir ihale yapmak, neredeyse tüm ülkelerde dışlanan insanlar için eşit bir oyun alanı oluşturmak anlamına geliyor”

Senatör ayrıca Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin tüm ülkelere ulaşma potansiyeline sahip bir Bitcoin devrimi başlatabileceğini öne sürdü.

2018’de göreve başlayan Kempis, Temmuz 2018’de lazer göz hareketine katılarak son yıllarda kripto endüstrisini aktif olarak tanıtıyor. Senatör, kripto girişimcileri, geliştiricileri ve meraklılarından oluşan bir toplulukla çevrili olarak yıllardır kripto para endüstrisinin içinde. “Artık siyasete katıldığım için onu tanıtmaya çalışıyorum” dedi.

İlgili: Altcoinlerde Son Durum Ne? Kripto Piyasası Genel Analizi!

En son haberler, kripto para birimi endüstrisinin son zamanlarda Meksika’da artan ivmesinin ortasında geldi ve büyük küresel kripto borsası Coinbase, geçen hafta Meksika pesolarına anında kripto para çekme işlemi başlattı.

Meksikalı milyarder işadamı ve Grupo Salinas’ın kurucusu Ricardo Salinas Pliego, geçen Cuma günü Twitter’a giderek halka BTC satın almasını ve “satmayı unutun” tavsiyesinde bulundu. Daha önce insanlara 2021 sonlarında BTC satın almalarını tavsiye ederek dolar ve euro gibi itibari paraları “kağıt yalanlardan yapılmış sahte para” olarak nitelendirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir