Teknik Analiz

Mayıs Ayında Kripto Piyasasında %29’luk kayıp yaşandı

Google News Abone Ol

Mayıs ayı kripto piyasası için verimli geçmedi. Haftalardır düşüş yaşayan kripto paralar Mayıs’ta da devam etti. Arada toparlanma adımları görülse de genellikle düşük seyretti. Bu düşük seyir nedeniyle mayıs ayında kripto piyasasında %29’luk kayıp yaşandı. Yaşanan değer kaybı ise 500 milyar dolar olarak ifade edildi.

Bitcoin 8 hafta boyunca değer kaybetti

Kripto piyasasında en büyük payı bitcoin bulunduruyor. Yatırımcıların en fazla tercih ettiği bu kripto paranın 8 hafta boyunca değer kaybettiği kaydedildi. Uzun süreli değer kaybının en son 2011 Ağustos ayında görüldüğü Bitcoin 28700 dolara kadar düştü. Bitcoinde görülen bu düşüş piyasayı büyük oranda etkilerken bitcoini değer kaybı düşüklüğü ile Ethereum’un takip ettiği öğrenildi. Ethereum’un son işlem değeri ise 1750 dolar olarak kaybedildi.

Piyasa Analistleri Bitcoin analizleri yaptı

Bitcoin’in 8 haftalık değer kaybının devam etmesi ve piyasalardaki hareketlilik piyasa analistlerinin hem bitcoin hem de piyasayla ilgili analizler yapmasına neden oldu. City Index analistlerinden Fiona Cincotta dijital paralarda düşüşün devam ettiğini ve bu devamlılığın Nasdaq isimli borsada düşüş yaşandığında da devam edeceğini düşündüklerini belirtti. Ayrıca bu düşüşler için endişe içinde olduklarını da vurguladı. Bunun dışında bitcoinde düşüş devam edersek yıllık en düşük düşüş oranı olan 25425 dolara inip inmeyeceğinin ortaya çıkacağını belirtti.

kripto para

Matt Maley Kripto Para açıklamasında bulundu

Kripto para piyasası hakkında açıklama yapan analistlerden birisi de Matt Maley oldu. Miller Tabak şirketinin analisti olan Matt Maley insanların kripto paraya yatırım yapmaktan uzak durduklarını ve bunun sebebinin de yeni kayıplar yaşamamak olduğunu belirtti. Değer kaybına ek olarak yatırımcı kaybı da yaşayan bitcoin kripto paranın bu düşüşünün devam etmesinin ileride yaşanacak yükselişe işaret ediyor olabileceğine de değindi.

Bitcoin piyasada en yüksek pay sahibi

Bitcoin son dönemlerde değer kaybı yaşıyor olsa da hala kripto piyasasında en yüksek pay sahibi kripto para olarak anılıyor. Ekim 2021 oranlarına göre %44 oranında paya yükselerek en yüksek payı elinde bulunduruyor. Ancak yaşanan düşüşler nedeniyle Kasım 2021 itibariyle günümüze gelene kadar %60 oranında değer kaybına yaşadığı bildiriliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir