Kripto Haberleri

Mayıs ayında Bitcoin ATM noktalarında düşüş görüldü

Google News Abone Ol

Kuruluşundan bu yana, Bitcoin ATM noktaları, uygulandığı ülkelerde önemli bir araç olduğunu kanıtlamıştır. Yatırımcılar, bu noktalarda kripto para birimlerini para veren makinelere bağlayarak cüzdanlarına yatırabilir veya çekebilirler.

Yeni Bitcoin ATM noktası sayısında düşüş!

2022’nin ortalarına gelirken, bu yıl dünya çapındaki yeni Bitcoin ATM kurulumları için iyi gitmediği görülüyor. Mayıs ayında, dünya çapında yalnızca 202 yeni kripto para ATM’si kuruldu. Bu da, üç yıldır görülmemiş bir sayı olarak göze çarpıyor.

Ocak ve Şubat 2022’de dünya çapında 1.817 yeni kripto para ATM’si kuruldu. Buna karşılık, geçen yılın aynı aylarına bakarak kıyasladığımızda, geçen yıl aynı dönem kurulan 2.435 ATM noktasından %25 daha az kurulum yapıldığı görüldü.

İnsanların Bitcoin ATM’lerine olan ilgisi düşüyor mu?

Yaşanan bu düşüş, kripto para ATM’lerine olan talebin düştüğünün ve insanların Bitcoin işlemleri yapmak için alternatif yollar aradığının bir işareti olabilir.

Bu alandaki rekor, dünya çapında 2.037’den fazla yeni Bitcoin ATM’sinin kurulduğu geçen yılın Ağustos ayıydı. Ancak Ocak ayı sektör için zor bir ay oldu ve bu nedenle de sadece 1.687 ATM yatırımcıların hizmetine sunuldu.

Bitcoin ATM’leri, şu anda çoğu kripto para borsasının gerektirdiği kapsamlı Müşterini Tanı (KYC) sürecinden geçmek zorunda kalmadan işlem yapmak isteyen kripto para yatırımcıları için oldukça çekicidir.

Küresel jeopolitik gerilimler, belirsiz ve kripto karşıtı politikalar, piyasa düşüşü ve devam eden küresel sağlık krizinin ticari etkisi, kripto ATM’lerinin sayısındaki düşüşe yol açan kilit faktörlerden bazıları olarak göze çarpıyor. Amerika Birleşik Devletleri Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi (GAO) dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruluş, bu makinelerin yasa dışı faaliyetler için kullanılmasına rağmen kripto para ATM yasalarını sıkılaştırmak için önlemler açıkladı.

Coin ATM Radar verilerine göre, dünyadaki 37.826 kripto ATM’sinin yüzde 88’i Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunurken, Avrupa’da 1.420 ATM veya dünyadaki ATM’lerin %3,8’i bulunuyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir