NFT Haberleri

Mastercard, kart ile NFT satın almaya izin vereceğini duyurdu

Google News Abone Ol

Ödeme devi Mastercard Perşembe günü yaptığı açıklamada, kart ile NFT satın almaya izin vereceğini duyurdu. Böylelikle kart sahiplerinin artık önce bir kripto para birimi satın almak için çeşitli kripto para borsalarında önce kripto satın almaları gerekmeyecek. Bu şekilde büyük bir zaman tasarrufu da sağlamayı amaçlayan şirketin bu hamlesiyle birlikte Web3 alanında lider olmak istediği de kanıtlanmış oldu.

Mastercard’dan NFT sektörüne dev adım

NFT sektörünü heyecanlandıran haberi geçtiğimiz günlerde duyuran Mastercard, bunun için çeşitli şirketler ile işbirliği içerisinde olacak.

Basın açıklamasına göre Mastercard, NFT ölçeklendirme platformu Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve web3 altyapı sağlayıcısı MoonPay ile yeni işlevler üzerinde işbirliği yapıyor.

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blok zinciri ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, “Dünya çapında 2,9 milyar Mastercard gücü ile bu değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.” dedi.

Şirket, Mastercard’ın kısa süre önce 40 ülkede 35.000’den fazla kişiyle yaptığı bir anketi ve bunların %45’inin hali hazırda NFT ürünleri satın aldığını veya almayı düşündüğünü tespit ettiğini söyledi. Ek olarak, Mastercard, katılımcıların yarısının daha fazla esneklik istediğini ve günlük satın alımlar için kripto para birimleri kullanmak veya NFT satın almak için bir kredi veya banka kartı kullanmak istediğini tespit etti. Ödeme şirketi ayrıca, NFT satın alma sürecinde müşteri güvenliğine ve kullanıcı verilerinin korunmasına odaklanacağını da sözlerine ekledi.

Ocak ayında, Amerika merkezli bir kripto borsası olan Coinbase, NFT satın alımlarını daha geniş bir tüketici kitlesi için daha kolay erişilebilir hale getirmek için Mastercard ile bir ortaklığa girdiğini belirtmişti. Bu son hamleyle birlikte de ödeme devinin NFT alanında önemli bir yere sahip olacağı kanıtlanmış oldu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir