Metaverse Haberleri

Mark Zuckerberg’ten Metaverse hakkında açıklamalar

Google News Abone Ol

Eski adıyla Facebook, şimdi ise Meta olan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, geleceğini çok parlak gördüğü sanal dünyalar (Metaverse) konusunda iyimser açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Meta’nın Metaverse çalışmaları

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanları kötü bir ekonomik gerilemenin eşiğinde olduğumuz konusunda uyararak, bu yıl şirketteki mühendisler için en az %30 oranında bir işe alma düşüşü yapacaklarını duyurdu.

Reuters ile bir soru-cevap yapan Zuckerberg, işçilere yönelik yaptığı konuşmada, “Bahse girmem gerekseydi, bunun son zamanlarda gördüğümüz en kötü durgunluklardan biri olabileceğini söylerdim.” derdi.

Meta, internetin bir sonraki evrimi olarak hizmet etmeyi amaçlayan sanal dünya alanının ve teknolojisinin geliştirilmesine öncülük etme çabalarının bir parçası olarak 10.000’e kadar yeni mühendisi işe almayı planlamıştı. Son yapılan açıklamada Zuckerberg, şirketin bu yıl 7.000’den fazla olacak şekilde daha az mühendisi işe alacağını söylüyor. Ayrıca şu anda boş olan bir dizi pozisyonun da bir süre daha boş kalacağını aktardı.

Birçok şirketin zor dönemlerden geçtiğine vurgu yapan Zuckerberg, “hassasiyeti artıracağını” ve daha az üretken olan çalışanları işten çıkarmaya çalışacağını sözlerine ekledi. Ayrıca, “Gerçekçi olarak konuşmak gerekirse, şirkette muhtemelen burada olmaması gereken birçok insan var.” dedi. Konuşmada şirketin ilerleyen günlerdeki planlarıyla devam eden Zuckerberg, yaşanan finansal zorluklarda yapacaklarını şu şekilde özetliyor:

“Beklentileri yükselterek ve daha agresif hedeflere sahip olarak ve sadece sıcaklığı biraz artırmak umudumun bir kısmı, bazılarınızın buranın size göre olmadığına ve kendi kendini seçmenin iyi bir şey olduğuna karar verebileceğini düşünüyorum. Bu bana uyar.”
Meta adıyla Metaverse alanına hızlı bir giriş yapan Mark Zuckerberg, şimdiden bu alana yüz milyonlarca dolarlık bir kaynak ayırmış durumda. Ancak bu hareketin henüz kullanıcı tabanında yeteri kadar ilgi görmemiş olması nedeniyle planlarda bir değişim olmasından endişe ediliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir