Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Mark Zuckerberg, Instagram’ın yakında NFT’leri ekleyeceğini söylüyor!

Google News Abone Ol

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın platforma NFT’ler eklemeye hazırlandığını açıkladı.

Zuckerberg, Austin, Teksas’taki South by Southwest konferansında yaptığı konuşmada, “Yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz” dedi. Facebook kurucusu, uygulamanın ne zaman gerçekleşeceği konusunda ayrıntı vermedi.

275845008 154448593624317 2553460693860931383 n

Kullanıcılar Platformda Kendi NFT’lerini Basabilecekler!

Platformer bülteninin yazarı Casey Newton, konferanstan tweet attı, Zuckerberg’in de önümüzdeki aylarda umduğunu söylediğini, Instagram kullanıcılarının platformda kendi NFT’lerini basabileceklerini söyledi.

 

Geçen Ekim ayında Meta, metaverse ile ilgili projelerine odaklanmak için adını Facebook’tan ünlü bir şekilde değiştirdi. 2021’in son çeyreğine ait şirket raporları, sanal ve artırılmış gerçeklik araştırma ve geliştirme işi Reality Labs’in finansal ayrıntılarının ilk kez 10 milyar doların üzerinde zarar gösterdiğini ortaya koydu. Adil olmak gerekirse, Meta’nın Metaverse’in köşesi henüz yayında değil, bu yüzden ondan bir kâr elde etmek zor olurdu.

Bu, Meta’nın kripto ile ilgili bir projedeki ilk girişimi değil. 2019’da şirket, daha sonra düzenleyici onay eksikliği ve topluluk tepkisi nedeniyle başarısız olan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan Diem” olarak yeniden adlandırılan “Libra” yaratma planlarının sinyalini verdi. Proje Silvergate Capital tarafından satın alındı, ancak bazı eski Meta çalışanları şimdi kendi ağlarını kurarak açık kaynaklı stabilcoini canlandırmak istiyor.

Sosyal medya şirketleri, Twitter’ın Ocak ayında NFT profil resimlerine destek ekleme konusundaki ünlü kararının ardından platformlarına kripto para birimleri ve NFT’leri uygulamak istiyor. Reddit, kendi koleksiyonundan NFT avatarları uyguladı.

Kriptonun sunduğu aksiyona katılmak isteyenler sadece sosyal medya devleri değil. Ticari marka başvurularına göre, geleneksel finans şirketleri, büyük kredi kartı şirketi American Express ile bu alana olan ilgilerini gösteriyor ve Metaverse’e genişlemesine işaret ediyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine bu hafta yapılan başvurular, American Express’in sanal bankacılık ve takas hizmetleri, kripto para birimi hizmetleri sunmaya ve kredi kartlarının bir NFT pazarında kullanılmasını sağlamaya hazır olduğunu gösterdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir