Kripto

Manchester City Metaverse’e Giriyor!

Premier Lig'in gözdesi son zamanlarda en başarılı takımı Manchester City Metaverse üzerinde Etihad Stadyumunu inşa edecek.

Google News Abone Ol

Manchester City Metaverse’de Stadyumunu İnşa Edecek

2021 Premier Lig şampiyonu Manchester City ve yeni ortağı Sony, takımın Metaverse’deki merkezi merkezi olacak Etihad Stadyumu’nun sanal bir kopyasını oluşturmaya başladı.

Etihad Stadyumu, şu anda İngiltere’nin en iyi futbol takımı olan Manchester City’nin evidir. Cuma günü ekip, Sony ile yan kuruluşu Hawk-Eye’ın görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisini kullanmaları için uzmanlara sanal gerçeklik sağlayacak üç yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

m2

Manchester City, taraftarların sanal bir stadyuma sahip olmanın tüm avantajlarından yararlanmasını umuyor. COVID kısıtlamaları hala bazıları için seyahat seçeneklerini engelliyor olsa da, oyunları sürükleyici bir Metaverse ortamında izleme yeteneği, bir oyun ortamının tadına tekrar bakmak isteyen hayranlar için bir rahatlama olabilir.

Ekip, sanal Etihad Stadyumu’nun inşaatına başlayarak canlı veya kayıtlı bir maçın parçası olmak isteyen taraftarlar için coğrafi engelleri yıkıyor. City Football Group baş pazarlama sorumlusu Nuria Tarré Cuma günü Inews’e şunları söyledi:

“Bir Metaverse’e sahip olmayı hayal edebildiğimiz tüm nokta, bir oyunu yeniden yaratabilmeniz, maçı canlı izleyebilmeniz, farklı açılardan farklı bir şekilde aksiyonun bir parçası olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmenizdir. çünkü sınırsız, tamamen sanal.”

m3

Sony’nin Hawk-Eye yan kuruluşu, uzun süredir izleyiciler ve yetkililer için sporu geliştirmeye kendini adıyor. Yetkililerin özel tekrar teknolojisi ile gerçek zamanlı olarak oyun içi kararlar almasına yardımcı olacak. Görselleştirme uygulamaları, Metaverse’de Etihad Stadyumu’nun boyutlarını yeniden oluşturmak için kullanılacak.

Man City’nin Web3’e girmesi ve Metaverse Liverpool FC’nin ilgisini çekebilir. Liverpool haber kaynağı Echo’ya göre, Kırmızılar geliri artırmak için Manchester City’i takip edebilir.

m4

Ayrıca Manchester United, 10 Şubat’ta açıklanan Tezos ile yeni bir ortaklıkla Web3 ekosistemine de girdi. City’nin başlattığı bu akımdan geri kalmamak için ileride diğer futbol takımları da Metaverse alanına girecek gibi gözüküyor. Metaverse son zamanlarda tüm şirketlerin gözdesi haline gelmekle beraber 2022 yılında daha da patlayacak gibi görünüyor.

Ayrıca Metaverse ile ilgili bilgi almak isterseniz ve en iyi Metaverse coinlerini öğrenmek isterseniz bu konu ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir