Kripto Haberleri

MakerDAO, bir Amerikan bankasına kredi vereceğini duyurdu

Google News Abone Ol

MakerDAO, bir Amerikan bankası olan Huntingdon Valley Bank’a 100 milyon dolara kadar borç vereceğini duyurdu. Banka tarafından platforma yapılan başvuru sonucunda DAI üzerinde 100 milyon dolara kadar borç alabileceği açıklanmış durumda.

Amerikan bankaları arasında bir ilk

MakerDAO ve Huntingdon Valley Bank arasında yapılan bu anlaşmayla birlikte ilk kez bir Amerikan bankası DeFi alanına dahil olmuş oldu. Geleneksel finans ile yeni nesil finans anlayışını birbirine bağlamak isteyen MakerDAO, bu alanda adımlar atmaya devam ediyor. Şimdi de bir Amerikan bankası ile yaptığı anlaşma sektöre dair olan bakışı güçlendirmiş durumda.

DeFi alanında önde gelen isimlerden biri olan MakerDAO büyümeye devam ediyor. Bugün platformda yapılan oylama kapsamında kullanıcılar bankanın MakerDAO “Real-World Asset” kasasına eklenmesi için oy kullandılar. Bu oylama sonucunda da %87 ile çoğunluğun buna onay verdiği açıklandı.

Kullanıcılarına yatırdıkları teminat kadarınca DAI sabit token ile ödeme yapan MakerDAO, son dönemlerde adından sıkça söz ettiriyor. Ethereum tabanlı bir DeFi protokolü olan platforma olan ilgi de artarken yapılan bu anlaşma geleneksel finansın da bu alana dahil olabileceğini ortaya koymuş oldu.

MakerDAO üzerinde kullanıcılar bugüne kadar Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar ile ödeme yaptılar. Ancak Huntingdon Valley Bank ile yapılan bu anlaşma kapsamında ilk kez bir ABD bankası DeFi ekosistemine dahil olmuş durumda.

Huntingdon Valley Bank ile yapılan anlaşmanın platformun bugüne kadar yaptığı en büyük anlaşmalardan biri olması bekleniyor. DAO’nun ayrıca, Fransız çokuluslu yatırım bankası olan Société Générale’nin 30 milyon dolarlık borç almasına da izin vermesi bekleniyor. Şu anda planlama aşamasında olan bu gelişmenin de önümüzdeki günlerde oylandığını görebiliriz.

Son olarak, yapılan açıklamada MakerDAO’nun normal şartlarda teminatları belirli bir eşiğin altına düşerse kullanıcıları otomatik olarak tasfiye ettiği duyuruldu. Huntingdon Valley Bank anlaşmasında ise, varlıklar Ethereum yerine zincir dışı teminatlandırıldığı için yalnızca bir yönetim oylamasıyla sonlandırılabilecek.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir