Kripto Haberleri

LUNA olayları, Do Kwon ve Terraform Labs davalarında son durum!

Google News Abone Ol

Kısa bir süre önce, milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık endişeleri ile TerraForm Labs, kurucusu Do Kwon, Araştırma Başkanı Nicholas Platias ve onlara bağlı şirketler aleyhine başka bir toplu dava açılmıştı. New York’ta bir hukuk bürosu olan Bragar Eagel & Squire PC, sanıkların Borsa Yasasını, Menkul Kıymetler Yasasını, Racketeer Etkilenen ve Yolsuzluk Örgütleri Yasasını (RICO) ve Kaliforniya ortak hukuk hükümlerini ihlal ettiğini iddia eden bir toplu dava açmış durumda.

Do Kwon ve TerraForm Labs’e karşı toplu davalar

ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinde TerraForm Labs, Do Kwon ve Nicholas Platias aleyhine üç toplu dava açıldı ve bir davacı 19 Ağustos tarihine kadar ilk oturuma katılacağını açıkladı.

Bragar Eagel & Squire PC, 25 Temmuz tarihli basın açıklamasında TerraForm Labs, kurucular Do Kwon ve Nicholas Platias’a karşı toplu dava açıldığını resmen duyurdu. Jump Crypto, Jump Trading, Republic Capital, Republic Maximal, Tribe Capital, DFinance Capital, DFinance Technologies, GSR/GSR Markets ve Three Arrows Capital (3AC) gibi bağlı kuruluşların da bu davaya eklendiği bildiriliyor. Açılan bu toplu dava, 20 Mayıs 2021 ve 25 Mayıs 2022 arasında Terra tokenleri satın alan veya edinen bireyler ve şirketler de dahil olmak üzere tüm yatırımcılar adına açıldı. Token varlıklarının kapsamı, TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) gibi olaya karışan kripto paraları içeriyor,

Ek olarak, mBTC, mETH, mVIXY, mTSLA gibi yansıtılmış varlıklar; ve UST-mVIXY-LP, bLUNA-LUNA-LP, XDEFI-UST-LP gibi likidite havuzu tokenleri ile birlikte bLUNA ve bETH gibi sabitlenmiş varlıklar da yine mağdur yatırımcıların sahip olduğu varlıklar arasında olacak.

Law LLP ve The Rosen Hukuk Bürosu’ndaki avukatlar da, bir California bölge mahkemesinde aynı davalılar, markalar ve iddialarla benzer bir toplu dava açmış durumda. Bununla birlikte taraflara açılan dava sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bireysel olarak da davaların açıldığı Terra (LUNA) çöküşünde dava süreçlerinin uzun bir süre süreceği tahmin edilmekte.

Bu toplu davalar, sanıkları LUNA, UST ve diğer tokenler dahil olmak üzere kayıt dışı menkul kıymetleri satmak ve ticaretini yapmakla suçlamakta. Ayrıca, yasa dışı bir plan yürüterek perakende yatırımcıları dolandırmak; sivil komplo ve şantaj da yine ortaya atılan iddialar arasında.

Güney Kore, Do Kwon ve TerraForm dolandırıcılık soruşturmasını genişletiyor

Güney Koreli ve Amerikalı soruşturma ekipleri daha önce Do Kwon ve Terra (LUNA) olayıyla ilgili soruşturmalarının ayrıntılarını aralarında paylaşmayı kabul etmişti. Bununla birlikte, Güney Koreli bir araştırma ekibi geçen hafta 15 kripto şirketi ve borsasının yanı sıra TerraForm Labs kurucu ortağı Daniel Shin’in ev ve ofislerine baskın düzenleyerek Do Kwon ve TerraForm Labs aleyhindeki dolandırıcılık iddialarına yönelik soruşturmalarını genişletti.

Yeni soruşturma turu ile birlikte Terra’nın USTC ve LUNC fiyatları baskı altına alınmış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir