KriptoKripto Haberleri

Piyasayı darma duman eden Luna 1 dolar olur mu?

Google News Abone Ol

Kripto para piyasasında sabitcoin çakılmalarında en çok dikkat çeken coinlerden biri şüphesiz Luna’idi. Luna mağdurlarının aklında sadece bir soru var: Luna 1 dolar olur mu?

Luna’nın günlük hacmi ve yaşadığı hareketlilik diğer kripto varlıkların hareket alanını daraltıyor bunun sebebi ise günlük hacmin büyük kısmının yaşandığı;  Luna, Binance BUSD paritesinin açık olması.  

Luna son günlerde aşırı hareketli ve aşağı yukarı dalgalanmalar yaşayan bir tokenken hala birileri Luna alım ve satım işlemlerine devam ediyor. Yüksek volatiliteden faydalanan ve biraz daha cesaretli olan kullanıcılar işlem yapmaya devam ediyorlar.

Luna dün %600 değer kazanarak yukarı yönlü bir atak yaptı lakin bu Luna’nın oynaklığını henüz değiştirmiş değil. Luna’nın mevcut hareketliliği sadece kısa  vadeli yatırımcılara hizmet ediyor.

luna bir dolar

7 gün süren Luna sarsıntısı

5 mayıs’da 85 dolar olan Luna, 12 mayıs’ta 0 dolarlara kadar düştü. 7 gün süren bu sarsıntı Luna’ya karşı olan güveni ciddi zedeledi. Kripto para piyasası henüz yeni yeni ne olacağı konusunda netlik kazanmaya başlıyor. Luna’nın ticaret hacmi de hızlı bir toparlama gösteriyor gibi.

Ticaret hacminin sebebi Luna Binance BUSD

Luna’nın ticaret hacminin toparlanmasının ana unsuru olarak Luna Binance BUSD paritesi gösteriliyor. Terraform Labs’ın kurucu ortağı olan Do Kwon, UST ve Luna sahiplerine tazminat ödenmesini içinde barındıran bir canlanma planı örneğini sundui aynı zamanda hasar kontrolü de istedi. Tazminat, UST ve Luna kullanıcılarının kaza sırasında tokenlerini tutmaları için verilecek bir tazminat olarak gösteriliyor.

Yatırımcılar mağduriyetlerini gidermeye çalışırken, kimisi de geri dönüşlerden kazanş sağlamak peşindeler. Luna işlem hamini %200 genişletti ve 6 milyon dolara dönüş sağladı. Her ne kadar toparlanma gösterse de kripto para piyasasında bugün Luna’nın kaybettiği hacim değer 2 milyar doların üstünde.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir