Kripto Haberleri

Lüks moda şirketi Farfetch, kripto ödemeleri kabul etmeye başlıyor

Google News Abone Ol

Çevrimiçi bir lüks moda şirketi olan Farfetch, Gucci ve diğer lüks şirketlerin işlerini genişletmek için kripto para birimlerini kabul etmesinin ardından bu yıl kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi.

Çeşitli kripto para seçenekleri olacak

Farfetch, web sitesinde yaptığı bir duyuruda, başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere yedi kripto para birimi kabul edeceğini söyledi.
Bu karar, yine Farfetch’in sahibi olduğu Londra merkezli bir perakende şirketi olan Browns tarafından kripto para ödemelerinin başarılı bir şekilde kabul edilmesinden sonra geldi.

Farfetch’in kurucusu ve CEO’su José Neves, Browns’ın kripto para birimlerini kullanılmasının test etme ve öğrenmede önemli bir adım olduğunu söyledi. Bu hareketle, benzersiz butiklerimizin ve pazar ortaklarımızın kripto para kabul etmelerini sağlamak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Wall Street Journal’a göre Farfetch, yaklaşık 1.400 lüks markanın ürünlerini sunan Amazon.com’a benzer bir çevrimiçi pazar işletiyor.

Şirketlerin kripto para ödemelerine olan ilgisi

Son dönemlerde şirketlerin kripto para ödemelerine olan ilgisi giderek artıyor. Bunda şüphesiz ki en büyük pay, sektörün günden güne genişlemesi ve daha fazla alana hitap etmeye başlamasıdır. Özellikle de geçtiğimiz yılın sonlarına doğru bir akım haline gelen NFT ve Metaverse sektörleri ile birlikte lüks moda şirketlerinin dikkati bu alana kaydı. Kendilerine daha fazla potansiyel müşteri çekmek isteyen lüks şirketlerin kripto para ödeme kabulünden bir sonraki adımıysa genelde NFT ve Metaverse sektörüne atılım yapmak oluyor.

Yapılan son araştırmalar, kripto para ödemelerinin şirketler için potansiyel milyonlarca dolarlık gelir kapısını araladığını gösteriyor. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen büyük şirketlerinse hızlı bir şekilde çeşitli iş ortakları üzerinden kripto para kabul etmeye başladıkları görülmekte. Ancak bu noktada dikkat çeken ayrıntıysa şirketlerin şu anda bu kripto paraları doğrudan itibari paraya çevirmeleri. Günümüzde birçok kripto para ile ödeme kabul eden şirket henüz bu varlıkları depolamak istemiyor. Bunun yerine ödemelerde kabul edilen Bitcoin‘ler, bir kripto para borsası aracılığıyla malın değerince doğrudan dolara veya farklı bir yerel para birimine çevrilmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir