KriptoLitecoin Teknik AnalizTeknik Analiz

LITECOIN’DE GÜZEL KONSEPT! LTC GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

Litecoin'in geçmişi, Litecoin'in teknik analizi...

Google News Abone Ol

xiaomi apple savas acti yepyeni bir teknoloji geliyor

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC), blockchain teknolojisinin eşsiz özelliklerinden faydalanarak hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödeme hizmeti sağlamak üzere tasarlanmış bir kripto para birimidir.

Bitcoin (BTC) protokolü baz alınarak geliştirilen bu kripto para; kullandığı hash algoritması, maksimum arzı, blok oluşturma süresi ve diğer birkaç faktör açısından farklılık gösteriyor. Sadece 2,5 dakikalık blok süresi ve son derece düşük işlem ücretleri, Litecoin’i mikro ölçekte işlemler ve satış noktasındaki ödemeler için uygun hale getiriyor.

Litecoin, 7 Ekim 2011’de GitHub‘da açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla yayınlandı ve Litecoin ağı da beş gün sonra, 13 Ekim 2011’de yayına girdi. O günden bu yana işletmeler arasında hızla benimsendi, kullanıma alındı ve hemen her an piyasa değerine göre en büyük on kripto para arasında yer aldı.

Bu kripto para birimini geliştiren eski Google çalışanı Charlie Lee, Litecoin’in Bitcoin ile çoğu noktada benzer özelliklere sahip, ancak daha hafif bir alternatif olarak “Bitcoin’in daha basit bir versiyonu” olmasını hedefledi.

LITECOIN VE DİĞER ALTCOİNLER

Üstteki videoda gördüğümüz içerikten LTC’nin ne kadar eski olduğunu ve bu piyasada ne kadar güçlü durduğunu görebiliriz. Peki Litecoin eski gücünü toplayabilir mi?

LITECOIN GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

2

Litecoin 4 Aralık 2020’den beri yatay hareketine devam ederken son zamanlarda güzel bir konsept oluşturduğunu düşünüyorum. Range’ini sert bir şekilde kırdıktan sonra tekrardan içeriye sert bir mumla girdi ve 146.47$ seviyesinden tepki aldı. Eğer RL civarına retestini başarılı bir şekilde yaparsa sırasıyla EQ, RH ve 182.74$ seviyelerini ziyaret edebilir. Unutmadan kesikli trendinin retestide aynı bölgeye denk geliyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir