Nedir ?

Litecoin Nedir Tekrar İlk 10 Coin Arasında Kendini Bulabilir Mi? Litecoin Teknik Analizi

Litecoin Bitcoin'den sonra çıkmış bir kripto para birimidir. İlk altcoin olma özelliğini taşır.

Google News Abone Ol

Litecoin Nedir?

Litecoin 2011 yılında eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. İlk altcoin olma özelliğini barındıran Litecoin kısa sürede hızlıca gelişmiş ve ilk 10 kripto para birimi içerisindeki yerini uzunca bir süre korumuştur. Tamamen açık kaynak kodu ile oluşturulmuştur. Litecoin, daha ucuz işlemlerde kullanılmak ve günlük kullanım için daha verimli olmak üzere tasarlanmıştır. Buna karşılık, Bitcoin daha çok uzun vadeli amaçlar için bir değer deposu olarak kullanılıyordu. Madeni para limiti piyasa değeri, Litecoin’de Bitcoin’den çok daha yüksektir ve madencilik süreci çok daha hızlıdır. Bu, işlemlerin genellikle daha küçük boyutta olmasına rağmen daha hızlı ve daha ucuz olduğu anlamına gelir. Litecoin’in arzı 84 milyon coinle sınırlıdır Bitcoin’de ise bu sayı 21 milyondur.

Bitcoin gibi, Litecoin de bir dijital para biçimidir. Blok zinciri teknolojisini kullanan litecoin, bireyler veya işletmeler arasında doğrudan para transferi yapmak için kullanılabilir. Bu, tüm işlemlerin halka açık bir defterinin kaydedilmesini sağlar ve para biriminin hükümet kontrolünden veya sansürden bağımsız bir merkezi olmayan ödeme sistemi işletmesine izin verir.

İlgili Makaleler

litecoin 1 1

Litecoin Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Litecoin’in de aynı Bitcoin gibi madenciliği yapılabilmektedir. Litecoin madenciliği için Bitcoinden daha gelişmiş teknoloji gerekse de, bloklar aslında dört kata kadar daha hızlı üretilir. Litecoin’in madencilik algoritması, başlangıçta özel madencilik ekipmanlarının etkinliğini azaltmayı amaçlıyordu, ancak bu daha sonra başarısız oldu. Litecoin ayrıca finansal işlemleri çok daha hızlı işler ve aynı zaman diliminde daha fazla sayıda işlemi de gerçekleştirebilir.

Litecoin şu anda piyasa değeri en büyük 21. kripto para olarak bulunuyor Litecoin’in piyasa değeri şu anda 7.5

milyar dolar olup anlık fiyatı ise 108 dolar seviyesinde seyrediyor. Litecoin’i Binance,Huobi,Gate.io,Ftx gibi ünlü borsaların hepsinden satın alabilir, trade edebilirsiniz.

shutterstock 760682413

Litecoin ve Bitcoin Farklılıkları

  • Litecoin çok daha hızlı blok oluşturma süresine sahiptir.
  • Litecoin’in maksimum arzı 84 milyon olup bu sayı Bitcoin’in 4 katıdır.
  • Litecoin kullandığı Scrypt algoritması dolayısıyla Bitcoin ‘den ayrışır. Litecoin’in kullandığı Scyrpt algoritması işlemlerin onay sürecini de geliştirmiştir. Litecoin sisteminde işlemler kolay ve sistem gereksinimleri asgari düzeyde olacak şekilde yapılabilmektedir.

Litecoin Teknik Analiz

 

6f6bbcee beb9 464e 8ae7 e1ff4367b531

LTC/USDT
Günlük tabloda grafiği incelediğimizde fiyat anlık olarak 110$ civarlarında seyrediyor. Çizdiğimiz fiyat çizgisinin altında devam eden fiyat hareketlerinde son mumlar pek iç açıcı değil . 105$ üzerinde kalması pozitif bir görünüm. Bitcoin yükselişinde dominansın yatay kalması durumunda yukarı yönlü hareket yapabilecek bir coin. Alt destekler grafik üzerinde işaretlenmiş durumda. Bir önceki range’in EQ bölgesi orta vadeli yükselişlerde direnç bölgesi olarak çalışabilir. Alım için acele etmeden Bitcoin grafiğinin olgunlaşmasını beklemek daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir