Teknik AnalizLitecoin Teknik Analiz

Litecoin (LTC) teknik analiz: Bu kritik seviyelere dikkat!

Google News Abone Ol

Litecoin‘in (LTC) fiyatı yükseltme girişimlerine rağmen, ayılar 4 saatlik işlem grafiğinde çok güçlü görünmeye devam ediyor. Pazarın daha geniş bir şekilde zayıflaması, uzun süreli LTC fiyatlarındaki düşüşün nedenlerinden biri durumunda. Bununla birlikte, düşüşün devam etmesi LTC fiyatları için yeni kritik seviyeler ortaya çıkardı. Yatırımcıların dikkat etmesi gereken bu seviyeler ise haberimizde.

Litecoin (LTC) için ne bekleniyor?

Şu anda LTC için en yakın destek seviyesi 45 dolar ve kripto para birimi fiyatı bu kritik noktaya çok yakın işlem görüyor. Ne yazık ki, LTC fiyatındaki son düşüş, haftalık LTC kazançlarını neredeyse tamamen silmiş durumda. Bununla birlikte, LTC küçük bir talep görürse fiyatı halen 50 doların üzerine çıkarabilir.

litecoin ltc teknik analiz

4 saatlik LTC grafiğinin fiyat analizi, LTC’nin 48 dolardan işlem gördüğünü belirtiyor. Bununla birlikte LTC için kritik destek hatları halen devrede; biri 47 dolar, diğeri ise 45 dolar seviyelerinde bulunuyor. Özellikle bu destek çizgileri, LTC’nin şu an için daha çok destek seviyesinin altına düşme olasılığı barındırdığına işaret ediyor. Bu nedenle Litecoin, 47 doları deneyebilir ve ardından daha düşük noktalara bile gerileyebilir.

LTC için kritik direnç noktası 50 dolarda kalmış durumda. Eğer popüler kripto para birimlerine olan talep artarsa, LTC 50 dolar seviyesine kadar çıkabilir. Düşüş tezini tersine çevirmek için LTC’nin kısa vadede 51 dolar seviyesini görmesi gerekiyor.

Kısa bir süre önce Litecoin (LTC) 50 dolarlık desteği kaybettiğinde, alıcılar piyasadan çekilmeye başladılar. Bu durum da piyasalarda bir domino taşı etkisi yarattı ve yatırımcıları strese sürükledi.

RSI değerleri, LTC’nin piyasa düşüş durumunu işaret eden hafif bir eğim gösteriyor. Ayrıca fiyat şu anda 20-SMA’nın altında, bu da yatırımcıların hali hazırda piyasayı kontrol ettiği anlamına geliyor. RSI da orta çizginin altında ve kripto para birimleri üzerinde zorlayıcı bir satış baskısını doğrulamakta.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir