Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

LinkedIn’deki kripto iş ilanları 2021’de %395 arttı!

Google News Abone Ol

Geçen yıl sadece fiyatlar için bir boğa koşusu değildi. LinkedIn’e göre, kripto iş aramaları yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde %395 oranında artarken, kripto alanındaki kariyerler 2021’de fiyat hareketini geride bıraktı.

Kripto endüstrisi, iş ilanlarının sayısını neredeyse ikiye katlayarak, dikkate değer bir gelişme kaydeden daha geniş teknoloji endüstrisini geride bıraktı. Bununla birlikte, %98’lik bir büyüme ile teknoloji endüstrisi, %395’lik bir artışla kazanan kripto işlerine kıyasla küçülüyor.

Ayrıca, 2021’de hiçbir sektör “kriptolaşmadan” güvende değildi. LinkedIn News gönderisi, diğer endüstrileri etkileyen kripto hakkında değerli bilgiler sundu:

İş ilanlarının çoğu yazılım ve finans alanındayken, diğer endüstriler de kripto yeteneklerine olan talebin arttığını görüyor. Bunlar, muhasebe ve danışmanlık gibi profesyonel hizmetlerin yanı sıra personel ve bilgisayar donanımı sektörlerini içerir.

 

2022’de Büyüme Trendi Devam Edecek!

2022 için büyüme trendi devam edecek gibi görünüyor. Kriptodaki en büyük borsalar iş ilanlarıyla dolup taşıyor; Coinbase 250’den fazla, Kraken 300’den fazla açıklığa sahiptir ve dünyanın en aktif borsası Binance, 600’den fazla iş ilanı listeliyor.

Bitcoinciler ve Bitcoin (BTC) maksimalistleri için yeni bir kaynak var – Bitcoiner işleri. Bitcoin’cileri yalnızca Bitcoin şirketlerine bağlamaya yardımcı olmaya adanmış bir hizmet, şimdi neredeyse 100 Satoshi onaylı kariyer sunuyor.

İşleri kriptoya çeviremeyenler için daha geniş bir İK trendi kripto ücretlendirmesidir. New York ve Miami belediye başkanları 2021’de maaşlarının bir kısmını BTC olarak alacaklarını duyururken, yedi NFL oyuncusu bugüne kadar nakit maaşlar yerine kriptoyu seçti.

Bununla birlikte, kripto kariyer geçişi çekim kazanıyor gibi görünse de, LinkedIn izleyicileri ikna olmadı. LinkedIn gönderisine yapılan yorumların çoğu, kriptonun neden değerli olduğunu merak eden şaşkın izleyicilerden geldi ve mağdur bir metin yazarı, endüstrinin dolandırıcı doğasını gösterdi.

Ayrıca, Bitcoin fiyat hareketinin 2022’de henüz etkilemediği göz önüne alındığında, kripto endüstrisi bu kadar yüksek insan kaynakları büyüme seviyelerini sürdürmekte zorlanabilir.

2018 ayı piyasasında, birkaç kripto para şirketi personeli işten çıkardı. Özetle, BTC faaliyetinin istihdam yaratılmasını desteklemeye devam etmesi için toparlanması gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir