NFT Haberleri

LinkedIn kurucu ortağı, yapay zeka destekli NFT projesini açıkladı

Google News Abone Ol

Daha çok iş alanında karşımıza çıkan dev sosyal medya platformu LinkedIn’in kurucu ortağı Reid Hoffman, yapay zeka destekli NFT projesini takipçileriyle paylaştı. Twitter üzerinden açıklama yapan Hoffman, DALL-E 2 adındaki bir yapay zeka tarafından oluşturulan NFT koleksiyonunu duyurdu.

Yapay zeka destekli NFT koleksiyonu

Reid Hoffman tarafından açıklanan NFT koleksiyonunun en büyük özelliği bir yapay zeka tarafından oluşturuluyor olması olarak öne çıkmakta. Diğer koleksiyonların aksine bir grafik tasarımcı tarafından değil doğrudan yapay zeka tarafından oluşturulan koleksiyonun ilgi çekmesi bekleniyor.

LinkedIn kurucu ortağı Hoffman tarafından oluşturulan NFT koleksiyonunda 11 adet parça yer alıyor. Tamamı DALL-E 2 adlı bir yapay zeka yazılımı tarafından oluşturulan koleksiyonda birbirinden farklı görseller yer almakta.

Yapılan açıklamalarda yapay zeka yazılımı tarafından üretilen NFT ürünlerinin nerede satılacağı da açıklandı. Buna göre Hoffman tarafından piyasaya sürülen bu koleksiyonun satışı Magic Eden üzerinden yapılacak. Solana merkezli bir NFT pazaryeri olan Magic Eden, Hoffman tarafından yapılan bu açıklamaların ardından işlem hacminde bir miktar artış yaşadı.

Hoffman tarafından yapılan açıklamalara göre koleksiyonun ismi “Untranslatable Words” olacak. İçerisinde 11 adet birbirinden farklı ve tamamen yapay zeka tarafından oluşturulan bu koleksiyonun taban fiyatıysa henüz açıklanmadı. Deneyimli ismin kendi projesine yönelik yaptığı açıklamalarsa şu şekilde:

“Kriptodaki mevcut ayı piyasası, uzun vadeli bir bakış açısıyla deney yapmak için iyi bir an yaratıyor. Bu alanda çalışmaya devam eden geliştiriciler ve girişimciler, uzun vadeli değer yaratmaya en çok odaklananlardır. Dayanıklı ürünler inşa edecekler ve vakaları kullanacaklar.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir