Altcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

LFG bu altcoinleri satabilir!

Google News Abone Ol

Birçok yatırımcı Luna Foundation Guard’ın altcoinlerin topyekün rezervlerini boşaltabileceği konusunda endişeli. Haftaya endişeli başlayan yatırımcılar panik halinde satış yapmaya başladılar. LFG Twitter üzerinden yedekte kalan kripto paraları yatırımcılar ile paylaştı.

Paylaşıma göre:

  • 313 BTC
  • 39,914 BNB
  • 1,847,079,725 UST
  • 222,713,007 LUNA  kalan kripto paralar bu şekilde.

Terra ekibi UST’nin fiyat sabitliğini korumak adına daha evvel BTC sattılar. Aynı durum şimdi de UST ve Luna’nın korunması adına yedek altcoin olan AVAX’ın satışı ile yaşanabilir endişesi yatırımcıları esir almış durumda. Piyasa değerine göre AVAX en büyük 12. kripto para birimi.  LFG geriye kalan rezervlerini Twitter üzerinden açıkladıktan sonra AVAX %3 değer kaybı yaşadı. 

1 dolara sabitlenen UST dalgalanmaya başladığında AVAX 54 doların üzerinde işlem görüyordu. LFG’de  bulunan AVAX rezervi 106,5 milyon dolardı. Piyasa’daki diğer kripto paralarla birlikte AVAX’da bir hafta içerisinde %35 değer kaybı yaşadı. Eş zamanlı olarak UST bir hafta içerisinde %87’den fazla değer kaybı yaşadı ve 0.126 dolardan işlem görmekte. Luna ise tamamen çökmüş durumda.

Olası bir satış AVAX’ı dalgalandırır

Luna Foundation Guard(LFG), UST ve Luna’ yı desteklemek adına yedekte kalan altcoinleri satışa koyabilir. 65 milyon dolarlık bir satış anlamına gelen bu durum, 9 milyar dolarlık AVAX hacminin %4’ü demektir. Olası bir satış durumu AVAX hacmini etkileyecek ve AVAX’ta bir fiyat dalgalanması söz konusu olacaktır.

Yatırımcılar her ne kadar AVAX konusunda endişe haline sahip olsa da LFG’nin AVAX ve BNB rezervleri aynı durumda. LFG kalan varlıklarını, küçük yatırımcılarının memnuniyeti için kullanacağını açıklamıştı. Bu açıklama neticesinde fiyat düşüşü konusunda beklentiler artıyor.

lfg altcoinleri düşürebilir

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir