Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

Ledger, NFT Odaklı yeni bir cüzdan piyasaya sürdü!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde depolanması için tasarlanmış büyük bir donanım cüzdanı tedarikçisi olan Ledger, NFT’ler konusunda uzmanlaşmış yepyeni bir cüzdan piyasaya sürüyor.

Ledger, Ledger Nano S Plus adlı yeni ürünün 2016 yılında piyasaya sürülen orijinal Nano yinelemesinin yeni nesli olduğunu söyledi. NFT koleksiyoncularının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandığını da belirtti.

Şirketin baş deneyim sorumlusu Ian Rogers; yeni Ledger Nano S Plus, şirketin ilk cüzdanı HW1’i 2015 yılında piyasaya sürmesinden bu yana Ledger tarafından üretilen altıncı donanım cüzdanı olduğunu söyledi. Ürün aynı zamanda Ledger’in 2019’da Ledger Nano X’in piyasaya sürülmesinden bu yana piyasaya sürdüğü ilk donanım cüzdanı unvanını da taşıyor.

Nano S Plus, Ledger Live aracılığıyla yakın zamanda “clear signing” teknolojisi desteğiyle birleştiğinde Web3 müşterileri için daha güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Rogers, yeni Ledger cüzdanının NFT işlemlerinin güvenli yönetimini desteklerken, Ledger cüzdanlarının önceki bazı yinelemelerinin de NFT’leri desteklediğini belirtti:

“Ledger Nano kullanıcıları, iş ortakları aracılığıyla cihazlarında Ledger Nano X’te her zaman NFT’leri depolayabildiler. Şimdi Ledger’ın yazılım uygulaması Ledger Live, kullanıcıların NFT’lerini Ledger Live’da görüntüleyebilecekleri ve clear signing yoluyla güvenli bir şekilde işlem yapabilecekleri NFT desteğine öncelik veriyor.”

Yönetici, clear signing teknolojisinin bir işlemin tüm ayrıntılarını sağlamayı, “blind signing” yani potansiyel olarak riskli bir işlemi onaylama riskini ortadan kaldırmayı amaçladığını açıkladı.

Ledger baş teknoloji sorumlusu Charles Guillemet daha önce, Şubat ayında dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea’yi hedef alan büyük bir phishing saldırısının ardından kullanıcıları blok zinciri işlemlerinin “blind signing” riskleri konusunda uyarmıştı.

İlgili: Kanada Bitcoin ETF’leri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

En son haberler, Ledger’in Mart ayı başlarında Ledger Nano S Plus’ın sınırlı bir sürümünü piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra geldi. Ön sipariş için 10.000 cihazı her biri 79 $ ‘dan satışa sunuldu.

2014 yılında piyasaya sürülen Ledger, bir kullanıcının özel anahtarlarını depolamak için tasarlanmış fiziksel cihazlar olan dünyanın en büyük donanım kripto para cüzdanı sağlayıcılarından biridir. Şirket şu ana kadar 4,5 milyondan fazla cüzdan sattı. HW1, Unplugged, Blue, Nano S, Nano X, Nano S Plus dahil olmak üzere altı farklı cüzdan başlattı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir