Nedir ?

Kripto paralarda whitelist nedir?

Google News Abone Ol

Kripto paralarda whitelist nedir ve nasıl katılabilirim gibi sorular son dönemlerde giderek artıyor. Peki gerçekten nedir bu whitelist ve nasıl katılabilirsiniz? İşte detaylar…

Kripto para alanında sıkça karşımıza çıkan whitelist terimi, daha çok bir ön satış aşaması için öncelikli olacak kişileri belirlemek amacıyla kullanılır. Bir coin projesinin ilk çıkışında yapılacak olan satışa katılabilmek de çoğu zamanda yatırımcıya büyük kazançlar sağlayabildiği için büyük bir popülariteye sahiptir. Ancak bu noktada kullanıcıların hangi projeye ne kadarlık bir yatırım bütçesi ayıracaklarını doğru belirlemesi gerekmekte. Bunun için de projenin ekibi araştırmalı ve gerçekten yatırım yapmaya değer olup olmadığı belirlenmelidir.

İlgili Makaleler

Whitelist nedir?

Whitelist, kripto paralarda ekibin bir sonraki adımında öncelik belirleyeceği kullanıcı datasını belirleyebilmeleri için kullanılan etkili bir tekniktir. Yeni bir altcoin hayata geçirecek olan ekipler genellikle projeleri hakkında yeni gelişmeleri duyurmak ve öncelikli bir kesim belirlemek için whitelist oluşturur. Oluşturulan bu whitelist üzerinde de potansiyel yatırımcılara ait, isim-soy isim ve e-posta gibi basit birkaç bilgi yer almaktadır. Daha ileri düzey bir şirkete ait whitelist kampanyasındaysa potansiyel müşterilerden daha detaylı kimlik ve adres bilgileri istenebilir. Bu da şirketlerin düzenleyicilere karşı olan sorumluluğunu yerine getirmelerinden dolayı kaynaklanmaktadır.

Whitelist’e nasıl katılabilirim?

Whitelist’e katılmak genel birçok proje için oldukça basit bir işlemdir. Sizler de bu listeye üye olmak istiyorsanız projenin sizden istediği bazı bilgileri onlara aktarmalısınız. Genel olarak e-posta ve isimden oluşan bu basit istekler sizi whitelist alanına kaydedecektir.

Whitelist’in avantajları

Yeni bir token projesinin whitelist duyurusuna katılmak sizlere birçok önemli avantajı sunabilir. Bu avantajların başında da indirimli token almak veya herkesten önce token almak gibi sıralanabilir. Kripto para sektöründe yatırımcılara gerçekten büyük bir avantaj sağlayan öncelikli satın alma işlemi her ne kadar cazip olsa da bir o kadar da riskli olabilir. Çünkü, yatırımcılar arasında bir proje yayın hayatına ilk başladığında hep yükselecek ve yatırımcısına ilk süreçte kazanç sağlayacak gibi bir yanılgı mevcut. Bu durum oldukça yanlıştır çünkü bazı kripto para projeleri başlangıç ve hatta indirimli satın aldığınız fiyatın da altına inebilir. Her ne kadar nadir görülüyor olsa da projenin sahte olduğunun anlaşılması veya ekip içerisindeki bazı sorunlar fiyatı doğrudan etkileyecektir. Bu durumda da yatırımınız ciddi anlamda sekteye uğrayabilir ve sizleri zarara sokabilir.

Whitelist’e katılmak mantıklı mı?

Güvendiğiniz bir coin projesinin whitelist alanında yer almak mantıklı bir karar olabilir. Bu durum sizlere yukarıda da bahsettiğimiz indirimli veya erken satın alma gibi avantajlar sağlayacağı için daha da büyük bir kazanç oranı yakalayabilirsiniz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir