KriptoKripto Haberleri

Kripto Paralarda düşüş yaşanması bir uyarı niteliğinde!

Google News Abone Ol

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan S&B( Standard & Poor’s) , kripto para piyasalarındaki düşüşleri bir uyarı niteliğinde bulduğunu açıkladı. S&B’ye göre: kripto para düşüşleri birer zamanlı uyarıdır, finansal piyasalar ve makroekonomi anlamında bir etkisi bulunmayacaktır.

Niçin ufak çaplı bir etki olacağını ise şöyle açıklıyorlar: kripto para piyasaları hem geleneksel finansal piyasalar ile sınırlı iletişim kuruyor hem de ekosistem olarak  henüz büyük boyuta ulaşamadı.

Finansal piyasalar için herhangi bir etkisi yok

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan S&B’ye göre kripto paralar henüz sistematik olarak önem arz etmiyor bu nedenle de bu varlıkların düşmüş olmasa geleneksel finansal piyasa üzerinde herhangi bir etki göstermeyecek. Tabi bu durum kripto para ekosisteminin küçük boyutu ile alakalı eğer ki kripto para ekosistemi büyük boyuta ulaşır ve varlık olarak önem arz etmeye başlarsa makroekonomi üzerindeki etkisi yadsınamaz boyuta ulaşır.

kripto para piyasası

Olan küçük yatırımcıya oluyor

S&B’ye göre kripto paraların düşüşünden en çok küçük yatırımcılar etkilenmektedir. Kripto para ekosistemi bünyesinde potansiyel riskler bulunmaktadır ve bu ekosistem üzerinde baskı oluşturmaktadır.

Yine kuruma göre, kripto para piyasaları sürdürmeyi devam ettirecek ve devam ettirdikçe geleneksel finansal sistem ile bütünleşecek. Geleneksel finansal sistem ile arasındaki bağlantı büyümeye ve derinlik kazanmaya devam edecek.

Finansal bütünleşme endişeyi devamında getirecek

S&B’ye göre kripto para piyasaları ile geleneksel finansal piyasa bağlantı kurup bütünleştikçe, finansal istikrar konusundaki endişeler de bir o kadar artacak. Alınan herhangi bir karar, bir sonraki düşüş ve yükselişin ne denli büyük zararlara yol açacağını belirleyecek.

Bir diğer uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch’de, yaşanan çalkalanmaların sabit coinler üzerinde düzenlenme yapılmasına konusunda uyarıların yinelenmesine neden olacak.

Açıklamada ayrıca geleneksel finansal piyasa ile kripto para piyasasının bağlantısının zayıf kalmaya devam etmesi halinin, kendi içinde kripto para piyasasının finansal istikrarsızlığını artırabilir diye bir öngörüde bulundular.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir