Kripto Haberleri

Kripto Para piyasasındaki gelişmeler

Google News Abone Ol

Geçenlerde Terra Luna projesinin çökmesiyle kripto para piyasasında kötü bir durum yaşanmıştı. Bu çöküşten sonra kripto para piyasaları haftayı yükselişle başladır. Saat 10.00 itibariyle son 24 saatte %3,4’lük bir yükseliş gösterdi. Coingecko verilerine göre bu artışlar kripto para piyasaların aktif büyüklüğü 1 trilyon 365 dolar civarına kadar çıktı. İlerleyen saatlerde tekrar BTC fiyatında 30 bin dolar altına sarkma oldu.

​​​​​​Bitcoin

Milyonlarca yatırımcısı olan kripto para piyasası içinde bulunduğu düşüşten kurtularak yeşilleri yakıyor. Böylece Bitcoin ve Ethereum yükselerek piyasa hakimiyeti tekrar Bitcoin’in eline geçmiş oldu. Lider kripto para olan Bitcoin’in yükselmesiyle altcoinler yükseklik trendine geçmiş oldu. Bu süre içinde Bitcoin %3.7 yükseliş göstererek fiyatını 30 bin 515 dolara kadar çıkardı. Piyasadaki Bitcoin hakimiyeti ise %42.57 olmuş oldu. İlerleyen saatlerde tekrar 29 bin 300 dolar seviyesine gerileme kaydedildi.

Ethereum

Ethereum günümüzün en önem kripto paraları arasında yer alıyor. Kripto para piyasasının en yüksek hacimli sanal paralardan biri olarak biliniyor. Bitcoin’de yaşanan yükseliş gibi Ethereum cephesinde de bir yükseliş meydana geldi. Ethereum fiyatı kripto para piyasasında %4.01 gibi artış göstererek 2 bin 57 dolara kadar çıktı. İlerleyen saatlerde 1850 li rakamlara gerilemeler oldu. Bunda tabiki BTC fiyatındaki gerileme de ana etken.

kripto para piyasası

Ripple ve Dogecoin

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşte Ripple’de sert düşüş meydana geldi. Daha sonra yaptığı toparlama sonucu fiyatında %2 artış gösteren Ripple 42 Cent oldu. Bu doğrultuda Doge de artış eğilimi gösterip %1.9 artış ile 8 Cente çıkmış oldu. İlerleyen saatlerde BTC fiyatında ki geri çekilmeyle geri çekilmeler yaşandı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir