KriptoTeknik AnalizTüm Teknik Analizler

Kripto Para Piyasasında Son Durum! Yükseliş Devam Edecek mi?

Kripto para piyasalarında altcoinlerdeki yükselişler yatırımcıları mutlu etti. Önümüzdeki günlerde hangi senaryolarda nasıl işlemler alınmalı? Bitcoin, Ethereum, Total Market Cap teknik analizi.

Google News Abone Ol

Haftalık kapanışın yaklaştığı vakitlerde piyasalarda sert hareketler görebiliriz. Grafiklerdeki kritik seviyeleri de dikkate aldığımızda. Bugünkü kapanışla piyasa yönünü tahmin etmekte biraz daha rahatlayabiliriz.

Boğa Döngüsü Başladı mı? Bitcoin Güncel Teknik Analizi

BTCUSDT 2022 04 03 23 18 31

Bitcoin grafiğini günlük olarak incelediğimizde bir türlü aşamadığı 45600$ civarındaki direncinin üstünde kalması pozitif bir veri. 200 günlük hareketli ortalamanın üstünde gün kapanışları yaptığımız takdirde yükselişlerin devamını görebiliriz. Bitcoin için bir boğa döngüsü başladı ise fiyatın düzeltme yapması gerekiyor. Düzeltmeler ile elde edilen likidasyonlar boğa döngüleri için önemli. MA200 seviyesini önemsiyoruz. Şu an yatay bir direnç ile kesişmiş durumda. MA50 (41617$) seviyesi olası bir düzeltmede önemli bir destek seviyesi. O desteğin bir altında ise sağlam bir destek olan 39600$ seviyeleri var. 48421$ direnci aşılırsa Bitcoin 50000$ seviyesini hızlıca test edebilir. Grafikte güncel destek ve direnç seviyelerini belirttik.

Altcoinlere Can Suyunu Getiren Grafik! Ethereum Güncel Teknik Analizi

ETHUSDT 2022 04 03 23 21 36

Etherum grafiğini incelediğimizde düşen trendin kırılımı ile fiyat hızlı bir yükselişle MA200 direncine ulaştı. Fiyat ise bu direncin altında hareket ediyor. 3411$ seviyesinin üstünde kaldığı sürece Ethereum pozitif diyebiliriz. Fakat Bitcoin analizinde bahsettiğimiz gibi boğa senaryolarında düzeltmeler önemli. Fiyat MA200’ün üstünde kaldığı sürece hızlı bir şekilde 3653$ seviyelerini test edebilir. Güncel destek olarak 3046$-2883$ (MA50) seviylerini önemsiyoruz.

Piyasadaki Nakit Bitcoin’den Altcoinlere Geçiyor! Bitcoin Dominansı

BTC.D 2022 04 03 23 25 02

Bitcoin dominansını incelediğimizde kesikli çizgi ile belirttiğimiz trendin kırılması ile Bitcoin dominansı düşüş yaşıyor. Eliptik bölge ile işaretlediğimiz düşüşte altcoinlerde güzel fırsatlar geldi. Dominans 40.96% civarına geldiğinde Bitcoin’in durumuna bağlı olarak altcoin pozisyonlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Dominansın tepki alıp yükselebileceği bir bölge. Bu alana geldiğimizde Bitcoin direnç bölgesinde ise piyasayı biraz izlemek gerekiyor.

TOTAL MARKET CAP TEKNİK ANALİZİ

TOTAL 2022 04 03 23 23 52

Total verisini incelediğimizde 122 günlük düşen trendini kırdıktan sonra yükselerek önemli bir direnç seviyesi olan 2.161T’u test etti. MA200’ün altında yatay gitmesi negatif bir veri. Olası geri çekilmelerde MA50 ve 1.849T desteği kesişip sağlam bir destek haline gelmiş durumda. Haftalık kapanışın da etkili olacağını düşünürsek günlük kapanışı beklemek sağlıklı olacaktır.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir