Kripto Haberleri

Kripto Para Piyasasında baskı artıyor!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasasında, düzenleyici baskı giderek artıyor. Bu da Tether’dan çıkışları artırıyor. Ülke otoritelerinde sıkı önlemlerin artırılacağına dair gelişmelerin olması bekleniyor. Yatırımcılar Tether’dan son 15 günde 10 milyar dolardan da fazla fon çekmiş bulunuyor. Dünyadaki en büyük sabit kripto parası CoinGecko’nun verilerine göre; Mayıs ayında rekor seviyede olan 84,2 milyar dolardan, pazartesi günü 73,3 milyar dolara düştüğü gözlemlendi.

Terra yakımı yapılması için ilk adım bekleniyor

Terra yakımı, Kripto borsası MEXC’ten bekleniyor. Bunu da kullanıcılarına soruyor. Kullanıcılar tarafından destekleyip desteklemeyeceğini öğrenmek istiyor.

MEXC, spot işlemlerinden almış olunan asıl işlem ücretlerini, kullanıcıların en az %50 oranında teklifi onaylaması halinde kullanacağını belirtti. Sonuçların ise 26 Mayıs’tan önce yayımlanması bekleniyor.

Terra’nın piyasadaki değeri 1 milyar doların üstünde

LUNA en büyük 212’nci kripto olarak karşımıza çıkıyor. Bu çöküşün ardından ise küsurat fiyatlarında işlemlerini görmeye devam ediyor.

Bu kripto para, son bir günde önemli bir yükseliş gördü. Bu yükseliş yaklaşık olarak %50 değerinde oldu. Bunun ardından ise piyasadaki değeri 1 milyar dolar seviyesine yükseldi. Oylamadaki talep artışları, bu yükselişe bağlandı.

kripto para piyasası

Ethereum Name Service’de rekor seviye

Ethereum Ad Hizmetinden bu ay yeni rekor geldi. Bu rekora atılan imza, yeni kayıtların, daha düşük işlem ücretlerinin, gelirlerin sayesinde olduğu biliniyor.

ENS alan adlarının korunması için düzenli bir şekilde ödeme yapılması gerekiyor. Bu ayın 304.698 yeni kaydı, 13.260 yenileme ile beraber rekora ulaştığı yapılan açıklamaların arasında yer aldı.

Geçtiğimiz hafta 22,2 milyar SHIB yakıldı

Belirlenen son raporlara göre, en az 22 milyar SHIB dolaşımdan çekildiği öğrenildi. Artı olarak son 24 saatte yarım milyardan daha fazla Shıba Inu yakıldığı belirtildi. Bu yakımlar yaklaşık olarak 500 işlemde gerçekleştirildi.

Ünlü analist PlanB tarafından Bitcoin tahmini yapıldı

PlanB S2F modeli geliştiricisidir. Yaptığı açıklamalara göre, 2024 yarısında Bitcoin fiyatının 500 bin doların üstünde olacağını belirtti.

PlanB, bitcoinin değeri ölçülürken arz kıtlığına dayanan modelin esas alındığı tahminini paylaştı. Bu durumun 2019 yılındaki Mart ayı dönemine benzediğini belirtti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir