Teknik Analiz

Kripto para piyasalarının toplam değeri 1 trilyon doların altına indi

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarının toplam market değeri, yeni haftaya giriş yapılmasıyla birlikte 1 trilyon doların altına inmiş durumda. Tüm dünyada baş gösteren enflasyon ve buna bağlı olarak artan fiyatlar yeni haftada büyük bir satış patlamasına neden oldu. Özellikle de Asya’da borsaların işleme açılmasıyla birçok teknoloji firması da buna bağlı olarak önemli düşüşler yaşadılar.

Kripto para piyasaları 13 Haziran

Kripto para piyasalarında 13 Haziran günü itibariyle sert bir düşüş yaşanıyor. Başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere neredeyse tüm kripto para projelerinde önemli düşüşler hakim. Bu durum yatırımcıları giderek zora sokarken, piyasalarda destek seviyelerinin de gücünü kaybettiği görülüyor. Bitcoin’de önemli bir destek olarak görülen 25.000 doların kaybedilmesi nedeniyle yatırımcılar şu anda 20.000 dolara düşülmesinden endişe etmekte.

Yaşanan son düşüşlerin ardından piyasalarda milyarlarca dolarlık bir geri çekilme oluştu. Birçok yatırımcının büyük bir değer kaybettiği 13 Haziran günü itibariyle başlayan yeni haftada daha fazla düşüş görülebilir. Özellikle de Fed’in açıklamaları ve devam etmesi beklenen enflasyon ile birlikte genel bir panik havası oluşmuş durumda. Bu da yatırımcıları satış yapmaya zorlayacak ve kripto para piyasalarında bir miktar daha geri çekilmeye neden olacaktır.

kripto para marketi toplam deger 13 haziran

CoinMarketCap üzerinden alınan verilerde son 7 günlük süreçte kripto para piyasalarının toplam değerinde yaşanan düşüş net bir şekilde görülebiliyor. Haziran ayının 7. gününde neredeyse 1.3 trilyon dolarlık bir değere sahip olan piyasalar, yaşanan son düşüşlerle birlikte 1 trilyon doların da altına indi. Sadece bir haftalık süreçte yaşanan bu dev geri çekilme de piyasalardaki korku durumunu artırmış durumda.

Kripto para piyasalarının toplam değeri üzerinde yaşanan bu düşüşün bu hafta devam etmesi beklenmekte. Özellikle de Bitcoin’in bir an önce toparlamaması durumunda daha fazla düşüş konuşulabilir. Ancak, daha iyi bir senaryo da artan enflasyon riski nedeniyle parasının değerini korumak isteyen yatırımcılar tarafından oluşturulabilir. Şu anda her ne kadar kripto paralarda düşüş hakim olsa da daha geniş bir perspektiften bakıldığında kripto yatırımlarının altına ve birçok klasik yatırım aracına kıyasla daha iyi bir performans gösterdiği bilinmekte. Bu yüzden de yatırımcıların bu noktada iyi bir strateji çizmeleri ve düşüncelerini uzun vadeli olarak değiştirmeleri yararlarına olabilir.

Kripto paralarda yaşanan bu düşüşlerin ardından analistler, görülen diplerin büyük yatırımcıların iştahını kabarttığını açıklıyor. Özellikle de parasını uzun vadede enflasyona karşı korumak isteyen kurumsal yatırımcıların bu dip seviyelerden toplu alımlar yaptığını görmek mümkün olacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir