NFT Haberleri

Kripto para piyasalarındaki düşüş NFT’leri de etkiledi

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında son birkaç gündür devam eden sert düşüşler NFT fiyatlarını da etkilemiş durumda. Başta Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi liderlerin önemli değerler kaybettiği kripto paralarda bu durum birçok NFT koleksiyonunun taban fiyatını dibe çekti. Özellikle de Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT ürünlerinin fiyatı keskin bir düşüş yaşamış görünüyor.

Bored Ape Yacht Club NFT fiyatlarında son durum

14 Haziran tarihi itibariyle Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun taban değeri 100 bin doların da altına inmiş durumda. Bu konuda veri sağlayıcı bir şirket olan OKLink tarafından açıklanan veriler de bunu doğruluyor.

Bored Ape Yacht Club

Dünyanın en ünlü NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape NFT ürünlerinin fiyatı bu yılın Nisan ayında neredeyse yarım milyon dolarlık bir değere ulaşmıştı. Nisan ayının 2. gününde taban fiyatı 493 bin dolara kadar çıkan koleksiyonun kripto para piyasalarındaki hareketleri takip ettiği söylenebilir. Özellikle de bağlı olduğu ağın, yani Ethereum’un değeri düşüşe geçtiğinde genel olarak birçok koleksiyonun değer kaybettiğini görüyoruz.

NFT’lerin değeri düşmeye devam edecek mi?

Kripto paralarda süregelen düşüş trendini takip eden NFT koleksiyonlarında genel olarak değer düşüşü devam ediyor. Bu durum da artık NFT sahiplerinin canını sıkmaya başlamış durumda. Ancak birçok uzman görüşü, ABD başta olmak üzere dünya genelinde devam eden enflasyon endişelerinin buna yol açtığını belirtmekte. Bu yüzden de NFT ürünlerinin taban değerinde bir süre daha önemli düşüşler göze çarpabilir. Bu sektörün kalelerinden biri olarak görülen Bored Ape Yacht Club koleksiyonunda da şu anki 98.570 dolarlık seviyenin daha da altına inildiğine şahit olabiliriz. Hızla değer kaybeden koleksiyonun taban fiyatları bir an önce istenen olumlu ivmeyi yakalayamazsa 75.000 dolara kadar gerileyebilir. Bu durum da birçok NFT sahibinin önemli bir zarara uğramasına neden olacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir