KriptoTüm Teknik Analizler

Kripto Para Piyasalarında Yükseliş Yakın mı? Güncel Teknik Analiz!

Kripto piyasasının yapı taşları olan Bitcoin, Ethereum, Dominans gibi faktörlerin teknik analiziyle piyasayı yorumladık.

Google News Abone Ol

Genel tüm piyasayı değerlendirebilmemiz için Bitcoin‘i, Ethereum’u, Bitcoin dominansı ve kripto para piyasasındaki toplam para grafiğini inceledik.

Bitcoin/USDT Güncel Teknik Analizi

BTCUSDT 2022 03 06 18 30 34

Bitcoin’i günlük grafikte incelediğimizde 37200-36400 civarındaki gri kutunun destek olarak çalışabileceğini görebiliriz. Onun dışında o bölge çift tepenin boyun bölgesine de denk geliyor oranının kırılımında sırasıyla haftalık talep bölgesini ve 30000$ seviyelerini bekleyebiliriz.Yine aynı şekilde yukarı hareketlenmelerde 40700$ seviyesi direnç görevi görüyor. 18 Kasım 2021’den şu zamana gelen düşen trendin kırılımııyla birlikte 45600,48495,51680 ve 53617 seviyelerini test etmesini bekleriz. Şu an bulunduğu bölgelerden işlem aramak yerine tüm piyasanın hareketini incelememiz daha sağlıklı olacaktır.

Ethereum/USDT Güncel Teknik Analizi

ETHUSDT 2022 03 06 18 53 14

Ethereum grafiğini günlük olarak incelediğimizde fiyat sürekli olarak düşük tepeler yaparak hareketine devam ediyor. Marketin döndüğünü anlamamız için bir önceki tepesini aşması gerekiyor. Son zamanlarda tepelerin birbirine yakınlaşması kırılımın gelebileceği yönünde yorum yapabilmemizi sağlıyor. Yine de kırılım onayını beklemek daha sağlıklı olacaktır. Ok işareti ile gösterdiğim yüksek dip görünümü ise bir başka pozitif veri. Ethereum’un 0.618 ve 0.65 Fibonacci seviyelerinin altına kırmaması parite için önemli. Altcoinlerde alım yapmak için belirttiğimiz gibi bir önceki tepenin kırılması faydalı olacaktır.

BTC.D GÜNCEL TEKNİK ANALİZ

BTC.D 2022 03 06 19 04 06

Bitcoin dominansını incelediğimizde ise kısa vadede yükselen bir yapının varlığından bahsedebiliriz. Dominans %44 seviyelerini aşamaması altcoinler için pozitif bir veri. 44 seviyelerinin üstüne kendini atarsa eğer Bitcoin’i izleyip olası yatay gitme senaryolarında altcoinlere olabilecek olan potansiyel para akışını değerlendirebiliriz.

TOTAL 2022 03 06 19 18 53

Tüm kripto paraların toplam piyasa değerini incelediğimizde 14 Kasım 2021 tarihinden bu yana devam eden düşen trend ile destek seviyesi arasında hareket ediyor. 1.485T seviyesini kaybetmemesi tüm kripto paralar için önemli. Trendin kırılımı ile 2.072T seviyesi ve üstteki gri kutuyu teste gidebilir. Alt seviyelerde önemli gördüğümüz yerleri işaretledik.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir