Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Kripto para piyasalarında ETH rallisinin etkileri sürüyor

Google News Abone Ol

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son zamanlarda kısa bir süre içinde 1.400 dolar seviyesini kırmasıyla piyasaları hareketlendirmiş durumda. ETH, 24 saatlik %10’dan fazla bir fiyat artışının ardından gün içerisinde 1.400 dolar seviyesinin de üzerine çıkmaya oldukça yaklaştı.

Ethereum rallisi devam ediyor

ethereum eth analiz

CoinMarketCap’e göre, Ethereum (ETH) fiyatı, 1,352 dolarlık fiyatıyla gün içi zirvesi olan 1.400 dolar seviyesinin biraz altına inmiş durumda. Ayrıca, 1.400 dolar seviyesini halen kıramamış olmasına rağmen ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık %12.94 artış yaşadı. Bununla birlikte, hafta geneline bakıldığındaysa %14’e yakın bir artış yaşandığı görülüyor. Altcoin liderinde 24 saatin en yüksek seviyesi olan 1.378.42 ve 24 saatin en düşük seviyesi olan 1.195.61 noktaları arasında seyir çizdi ve ayrıca kripto piyasası lideri Bitcoin’e (BTC) karşı %9.11 değer kazandı.

Yatırımcılar, ETH fiyatındaki son artışın esas olarak, Merge güncellemesinin başlaması için beklenen zaman hakkında açıklama sağlayan ETH geliştirme ekibine atfedilebileceğini düşünüyorlar. Bununla birlikte, yapılan açıklamalarda güncelleme için Eylül ayı hedef gösteriliyor.

Ethereum şort işlemleri tasfiye oluyor

Coinglass verilerine göre, toplam ETH tasfiyelerinin miktarı haber yayın saatleri itibariyle saatlik olarak 3,44 milyon dolara ulaşmış durumda. 24 saatlik toplam tasfiye edilen miktar ise 289 milyon dolar olarak açıklandı.

ethereum tasfiye

Coinglass tarafından aktarılan verilerde yatırımcıların açtığı şort işlemlerin büyük ölçüde tasfiye edildiği görülüyor. Piyasalarda ani bir şekilde yaşanan bu artıştan birçok yatırımcı önemli zarar görmüş durumda. Yatırımcıları hazırlıksız bekleyen bu durumun tasfiye dışındaki etkileriyse yatırımcıları oldukça sevindirdi. Ethereum üzerindeki potansiyel bir artış tarihsel olarak diğer altcoin projelerini de harekete geçirdiği için yatırımcılar heyecanlı görünüyor. Piyasalarda yaşanan bu ani artışın devam etmesiyle birlikte önemli direnç noktalarının kırıldığını da görmek mümkün olacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir