Teknik Analiz

Kripto para piyasaları bu haberle tekrar düşüşe geçti!

Google News Abone Ol

Son günlerde nispeten daha iyi bir görüntü çizen kripto para piyasaları tekrardan düşüşe geçmiş durumda. Bu düşüşün arkasındaysa bir hedge yatırım fonu olan Three Arrows Capital (3AC) bulunuyor. Piyasalardaki ilk düşüş trendlerinde önemli bir yara alan yatırım fonunun tasfiyesi için bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Bugün de şirketin fonları hakkında mahkemeden tasfiye edilmesi gerektiği yönünde bir karar geldi. Bunun ardından da başta BTC ve ETH olmak üzere birçok kripto paranın sert düşüş yaşadığı görülüyor.

Three Arrows Capital tasfiye ediliyor

Celsius üzerinde yaşanan sorunların ardından Three Arrows Capital’in tasfiyesi ve iflası yönünde çeşitli dedikodular devam ediyordu. 27 Haziran gününde Britanya Virgin Adalarında bir mahkemeye şirketin tasfiye edilmesi gerektiği yönünde bir başvuru yapıldı. Aradan geçen iki günlük sürenin ardından da başvurunun sonuçlandığı ve şirketin tasfiye edilmesi gerektiği yönünde bir karar alındığı ortaya çıktı.

Kripto para piyasalarının en verimli olduğu dönemde yaklaşık 10 milyar dolara yakın bir fona sahip olan şirket, yaşanan son olaylarda ağır bir darbe aldı. Bu süreçte müşteri fonlarını habersiz olarak çeşitli işlemlerde kullandığı belirtilen 3AC’nin başı dertte görünüyor. Son olarak tasfiyesi de onaylanan şirketin artık buradan çıkması neredeyse imkansız olacaktır.

3AC tarafının yaşadığı bu sorunların ardından bazı yatırım fonlarının onu satın alacağına yönelik iddialar da ortaya atıldı. Ancak, piyasalardaki genel olumsuz gidişat nedeniyle birçok şirketin buna sıcak bakmadığı biliniyor.

Bitcoin ve altcoin projeleri ağır kan kaybetti

29 Haziran gününde mahkemenin kararı onaylamasıyla birlikte piyasalar tekrardan kırmızıya boyanmış durumda. Şu anda ilk 10 listesinde bulunan hiçbir projenin son 30 günlük süreçte kazanç sunamadığı görülüyor. Burada nispeten daha az zarar açıklayan isimse Vasil hard fork olayının etkisiyle değer kazanan Cardano (ADA) oldu. Geçtiğimiz hafta önemli bir kazanç sunan ADA için tekrardan 0.50 dolarlık seviyenin altına inilmiş durumda.

kripto para piyasaları

Geçtiğimiz günlerde 1 trilyon dolarlık toplam market değerine tekrardan ulaşan kripto para piyasalarında tekrardan bu seviyenin altına inildi. CoinMarketcap verilerine göre marketin toplam değeri 891 milyar dolar civarında. Sadece birkaç günde 100 milyar dolardan fazla geri çekilme yaşayan kripto paraların tekrardan bir ayı piyasası etkisinde kaldığı endişeleri ortalıkta dolaşıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir