Kripto

Kripto para ile ikinci el otomobil alım- satımı artık mümkün

Google News Abone Ol

Kripto para ile sınır ötesi e ticaret sitesi aracılığıyla yatırımcılar ikinci el otomobil alım-satımı yapabilecekler. Kripto para ile araç alım satımı sadece ikinci el araçlar ile sınırlı değil, daha önce Royal Motors Türkiye’de lüks araç alım satımları için kripto para ile ödeme alacağını duyurmuştu. Ama ikinci el alım-satımı için bu bir ilk olacak.

SBI Motor Japan Bir İlke İmza Attı

SBI Motor Japan kendi adına bir ilke imza attı ve müşterilerinin artık Bitcoin ve Ripple ile ikinci el oto alıp, satabileceğini mümkün kıldığını duyurdu. Ödeme yapılırken uygun bir platform oluşturulacağına ve güvenli bir zemine oturtulacağı hakkında da müşteriler ayrıca bilgilendirildi. Japonya’ya ait olan sınır ötesi e ticaret web sitesi kripto para ile ikinci el otomobil alım satımında bir ilk görevini görecek. İlk ticaret sınır ötesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Giyim, kuşam, sağlık, yemek, eğlence ve teknoloji gibi birçok değişik sektörde görmeye alışık olduğumuz kripto para kullanımını ikinci el otomobil alım satımında ilk kez göreceğiz. İkinci el otomobil şirketi olarak SBI bu konuda Kripto para piyasasını desteğini de açıklamış oldu. Duyuruda ayrıca gelişmemiş ülkelerde kripto para piyasasına duyulan rağbetin de etkili olduğuna yer verildi. İnsanların temel desteklere erişimi de buna sebep olarak yer verildi.

Ödemeler BTC ve XRP İle Yapılacak

Tokyo’nun duyurusunda ayrıca ödemelerin Bitcoin ve Ripple ile mümkün olacağı açıklandı. SBI VC Trade, SBI Group’un kripto para borsasıdır. Yapılan ödemeler bu para borsası aracılığı ile tahsil edilecek. Akıllarda soru işareti bırakacak herhangi bir para aklama girişimi veyahut terör finansmanı için risk oluşturabilecek unsurlar olmayacak. Ödeme platformunun buna uygun olacağına dair açıklamaya duyuruda yer verilmiştir.

Şirketin açıklamasına göre ödemelerin BTC ve XRP ile olması şimdilik güvenli zeminde ödeme yapılabilmesi içindir. İlerleyen süreçlerde ödeme yapılan para birimleri çeşitlenecek ve genişleyecektir. Ripple ile SBI arasındaki organik bağ da bunu destekler nitelikte. SBI Ripple’in yatırımcısı olduğundan alım satımda önceliği BTC ile birlikte Ripple’a tanımış vaziyette.

Bu Sadece Bir Başlangıç Girişimi

Şirketin açıklamasına göre bu bir başlangıç girşimi ve daha devamı gelecek. Artan müşteri kapasitesi ve müşteri talepleri doğrultusunda başkaca projeler de gündeme gelmesi mümkün.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir