Kripto Haberleri

Kripto Para Borsalarına fırsatçılardan baskın

Google News Abone Ol

Ekonomi gündeminde son yıllarda daha fazla konuşulan kripto para fırsatçıları, özel bir bankanın yazılımından kaynaklanan açıktan faydalanarak, kripto para borsalarına adeta baskın düzenledi.

Kripto Para Borsası’nda güvenlik açığı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan kripto para fırsatçılarının bu baskınlarında, borsa yazılımında güvenlik açığının var olduğu ve bu açık nedeni ile fırsatçı çetelerle amansız mücadele edildiği bildiriliyor. Var olan sistemsel açıklardan faydalanan kripto para fırsatçılarının baskını fark edilinceye kadar, paralar çekiliyor ve çete kayıplara karışıyor.

Türk Borsaları güvenlik açığından şikayetçi

Kripto paraların artık daha fazla yer aldığı ve işlem gördüğü Türk Borsaları da söz konusu güvenlik açığından şikayetçi.

Hatta Türk Borsaları da var olan açığın tespit edilmesinin ardından hesaplar donduruldu. Hesapların dondurulmasının ardından sosyal medya hesabından yapılan “borsalar tarafından paralarımız gasp ediliyor” açıklamalarıyla adeta algı da oluşturuluyor.

Kripto Para Borsası

Kripto Para hesapları kapatılıyor

Yasal olarak kurulan tüm şirketler gibi kurulan Türk kaynaklı kripto para borsalarının, var olan şirket sözleşmeleri ve bununla birlikte hesapları da kapatılıyor. Piyasayı sürekli olarak manipüle eden, bu amaçlarla işlemlerine devam eden bu şirketlerin hesapları bir bir kapatılıyor ancak bu hesaplardaki paraların zaten bu şirketlere ait olmadığı da biliniyor.

Güvenlik açığını ortaya çıkartarak bu açıklardan sonuna kadar faydalanan ve adeta kripto para borsalarına baskınlar düzenleyen hesap sahipleri çete olarak adlandırılırken, hızlı davranan borsa yetkilileri söz konusu hesapların kapatılması için yoğun mücadelesine devam ediyor.

Kripto Varlık algısı zorluyor

Piyasaları elinde tutmaya çalışan ancak bir taraftan da yasal olarak Türkiye’de işlem yapan şirketlerin söz konusu saldırıları hem borsaların güvenliğini hem de kripto para algısının güvenliğini oldukça zorluyor ve olumsuz bir algı oluşturuyor.

Söz konusu olumsuzlukların aslında tek mağduru borsalar olsa da borsa yöneticileri bu kişileri ciddiye almaktan kaçınıyor. Ancak bu ciddiye alınmama tehlikesi saldırıların dozunu daha da artıracağa benziyor.

Piyasada yer alan ve büyük küçük tüm kripto para borsalarını denetleyen, inceleyen ve değerlendiren bu kişiler, sürekli ve düzenli olarak işlemlerine de devam ediyorlar. Sistemsel hatalar borsalar tarafından düzeltildi ancak buna rağmen fırsatçılıkta sınır tanımayanlar haksız kazançlarını artırmak adına algı operasyonlarına devam ediyorlar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir