Nedir ?

Kripto Para Birimi Nedir?

Google News Abone Ol

Kripto para birimi nedir? Diğer yatırım araçlarından farkı nedir?

Kripto para birimi, dijital veya sanal bir para birimidir. Birçok kripto para birimi, blockchain teknolojisine dayalı merkezi olmayan ürünlerdir. Kripto para birimlerinin tanımlayıcı özelliği ise genellikle herhangi bir merkezi otorite tarafından verilmemeleri ve bu da onları teorik olarak hükümet müdahalesine veya manipülasyonuna karşı güçlü kılar.

Kripto paraları itibari paralardan farkı nedir?

Kripto paralar işlemleri doğrulamak için bankalara güvenmeyen dijital bir ödeme sistemini kullanıyor. Herkesin herhangi bir ödeme gönderip almasını saglayan eşler arası bir sistemdir. Gerçek dünya ülkeleri arasında taşınan ve değiş tokuş edilen fiziksel para olmak yerine, kripto para ödemeleri yalnızca belirli işlemleri tanımlayan çevrimiçi bir veritabanına dijital girişler olarak bulunurlar. Kripto para fonlarını transfer ettiğinizde, işlemler halka açık bir deftere kaydedilir. Kripto paralarda ise dijital cüzdanlarda saklanır.

İlgili Makaleler

Kripto adını nereden almaktadır?

Kripto adını işlemleri doğrulamak için şifreleme kullandığı için adını şifre bilimi olan kriptolojiden almaktadır.

En çok piyasa değerine sahip kripto para birimleri

kripto para birimleri

En çok değere sahip kripto para birimlerinde listede ilk üçte Bitcoin, Ethereum ve Tether var.

Altcoin Nedir?

Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerine altcoin denmektedir. Alternative coin’in kısaltmasıdır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir