Nedir ?

Kripto para alım satımı nedir? Nasıl yapılır?

Google News Abone Ol

Kripto para alım satımı geçtiğimiz sene boyunca en yaygın yatırım şekli olmuştur. Geleneksel yatırımlardan farklı olarak kısa zamanda yüksek kazanç potansiyeli olan kripto yüksek volatilitesi ile yatırımcıların dikkatini çekiyor. Peki bu yüksek volatilite içeren kripto para ticareti nasıl yapılır? Bunlardan bahsetmeden önce kripto para biriminin ne demek olduğunu iyice kavramamız gerekiyor.

Kripto para birimi nedir?

Kripto para birimi, dijital veya sanal bir para birimidir. Birçok kripto para birimi, blockchain teknolojisine dayalı merkezi olmayan ürünlerdir. Kripto para birimlerinin tanımlayıcı özelliği ise genellikle herhangi bir merkezi otorite tarafından verilmemeleri ve bu da onları teorik olarak hükümet müdahalesine veya manipülasyonuna karşı güçlü kılar.

İlgili Makaleler

Daha detaylı bilgilendirme için alttaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kripto Para Birimi Nedir?

Kripto para yatırımcıları ikiye ayrılıyor. Yaptıkları al satlarla ellerindeki Bitcoin sayısını çoğaltmaya çalışan ve dolar üzerinden kar etmek isteyenler olarak. Boğa piyasasında dolar olarak kar etmek bitcoin olarak kar etmekten çok daha kolaydır.

Kripto paralarınızı aktif olarak ticaret için kullanırsanız, elinizdeki kripto paraları piyasada kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kripto para fiyatları çok değişken olduğundan, yatırımcıların kripto para ticareti yaparak çok hızlı bir şekilde para kaybetmeleri yaygın bir durumdur.

Kripto para alım satımı için gerekli olan adımlar

  1. Kripto Para borsasına üye olun.

En popüler ve en güvenilir borsalar sırasıyla Binance, FTX, Coinbase, Kraken ve Kucoin’dir. Alttaki veride detaylarını görebilirsiniz.

Bir borsaya kaydolmak için kişisel kimlik bilgilerinizi sağlamanız gerekiyor. Genel olarak e-posta adresiniz

kripto borsaları

2. Kripto hesabınıza para yatırın.

Borsadan borsaya para yatırma şekli değişiyor. Çoğu kripto para borsası, banka kartları ve banka havaleleri yoluyla banka finansmanı sunar. Banka havalesi genellikle en çok tercih edilen yöntemdir.

Daha sonrasında alım satım işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Çok riskli piyasalar olduğunu unutmamanız gerekiyor. Kendinizi iyice geliştirdikten sonra yatırım yapmanız daha sağlıklı olacaktır

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir