Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ülkeler Bitcoin’i benimseyecek, kripto kullanıcıları 2023 yılına kadar 1 milyara ulaşacak!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) boğaları için bir umut ışığı var. Crypto.com’dan gelecek vaat eden bir rapor, küresel kripto kullanıcılarının 2022’nin sonuna kadar bir milyara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

2021’de Kripto Nüfusu %178 arttı!

Rapor, El Salvador’un orange-pill örneğini kopyalayan gelişmekte olan ulusların bir kombinasyonunun ve kripto endüstrisine karşı “daha dostça bir duruş”un, “ulusların artık halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı görmezden gelemeyeceği” anlamına geldiği sonucuna varıyor.

2021’e bakıldığında, küresel kripto nüfusu 2021’de %178 artarak Ocak’ta 106 milyondan Aralık’ta 295 milyona yükseldi. 2021, Tesla ve Mastercard’ın kripto ödemeleri ve benimseme ile partiye katılmasıyla başlarken, BTC yılın ikinci bölümünde büyümeyi hızlandırdı ve Ether (ETH) benimsemesinden etkili bir şekilde daha iyi performans gösterdi.

El Salvador’un Bitcoin yasal ihale faturası öncesinde, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Ağustos, benimseme için olağanüstü bir ay oldu:

cr

2022’de 1 milyar Kripto Kullanıcısına Ulaşılacak!

2021’de tetiklenen kripto kullanıcılarının sayısı ışığında Crypto.com, “2022’de benzer bir artış oranı tahmin edersek, 2022’nin sonunda 1 milyar kripto kullanıcısına ulaşma yolundayız” diye tahmin ediyor.

Bununla birlikte, oraya ulaşmak için Bitcoin’i ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı sağlıklı kripto düzenlemelerini benimseyen birden fazla Latin Amerika ülkesi gerekecek.

Neyse ki, yakın tarihli bir Fidelity raporu, devletin benimsemesi konusunda hemfikir; 2022’de daha fazla ülkenin BTC’yi benimsediğini görmek “şaşırtmayacaktır”.

ABD Bitcoin ETF’si olan potansiyel roket yakıtının reddedilmeye devam ettiği ve son ABD kripto madenciliği duruşmasının en iyi ihtimalle temkinli olduğu göz önüne alındığında, Crypto.com’un tahminleri kurtarıcı bir lütuf. Fiyat hareketi azaldıkça, rapor, hodlers (coini tutanlar) için hoş bir umuttur.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir