Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kripto Uzmanları 2022’den Ne Bekliyor? Yoksa “Kripto Kışı”na mı Gireceğiz!

Google News Abone Ol

Toplam kripto para piyasası değeri geçen hafta 2 trilyon doların altına düştüğünden, büyük kripto para yöneticileri giderek potansiyel bir sürekli ayı piyasası veya “kripto kışı” hakkında konuşuyorlar.

Kripto piyasasındaki birçok kişinin beklentilerinin aksine Bitcoin (BTC), 2021’de 68.000 doların üzerine çıkamadı ve 2022’nin başlarında 40.000 doların altına düşmeye devam ederek MicroStrategy gibi büyük kripto yatırımcıları için önemli kayıplara neden oldu.

Vitalik Buterin Kripto Kışının Olumlu Bir Yönde Etki Sağlayacağını Düşünüyor!

Bununla birlikte, Ethereum blok zincirinin kurucu ortağı Vitalik Buterin‘e göre, olası bir kripto kışı, teknolojiyi geliştirmede bir destek sağlayarak sektör için oldukça yararlı olabilir. Buterin Cumartesi günkü Bloomberg röportajında, düşük kripto para birimi fiyatlarının kısa vadeli spekülatif ilgiyi ortadan kaldırırken uzun vadeli sürdürülebilir projeleri beslemeye katkıda bulunabileceğini söyledi:

“Kışlar, bu uygulamaların çoğunun ortadan kalktığı zamandır ve hem modellerinde hem de ekiplerinde ve insanlarında olduğu gibi hangi projelerin aslında uzun vadeli sürdürülebilir olduğunu görebilirsiniz.”

28 yaşındaki kripto para milyarderi, “kriptoya derinden giren ve özellikle bir şeyler inşa eden” insanların aslında bir ayı piyasasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

“Ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyorlar çünkü fiyatların bu kadar büyük miktarlarda arttığı bu uzun dönemler olduğunda – bu uzun süreli artış birçok insanı mutlu ediyor – ama aynı zamanda çok kısa vadeli spekülatif ilgiyi de davet etme eğiliminde oluyor. ”diye ekledi Buterin.

Eğer doğruysa, bazı kripto uzmanları bir sonraki boğa piyasasının 2024’ün sonlarına kadar gelmeyeceğine inandığından, kripto para projelerinin bir sonraki ralliye kadar teknolojiyi geliştirmek için kesinlikle yeterli zamanı olacak.

Huobi Kurucu Ortağı: Bir Sonraki Boğa Koşusu 2024’de Gerçekleşecek!

Huobi kripto borsasının kurucu ortağı Du Jun, bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun 2024’e kadar olmayacağına ve Bitcoin’in Temmuz 2024’te gerçekleşmesi beklenen dördüncü yarılanmasından sonra gerçekleşeceğine inanıyor.

2020’de gerçekleşen bir önceki yarılanma da dahil olmak üzere önceki üç BTC yarılanması, yeni BTC arzındaki programlı bir yavaşlama nedeniyle Bitcoin fiyatının daha sonraki büyümesini tetikledi. Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanması, Bitcoin blok ödülünü 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürecek.

İkinci Bitcoin yarılanmasını ve ardından 2017’deki ralliyi izleyen 2018’deki devasa bir kripto kışına işaret eden Du, kripto piyasasının yarılanmalara bağlı döngüler halinde hareket ettiğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız. Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.”

halving char

Du, savaş, COVID-19 ve diğerleri gibi jeopolitik sorunlar da dahil olmak üzere birçok başka faktör olduğu için kripto piyasası döngülerini tam olarak tahmin etmenin çok zor olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili: Ruby on Rails yaratıcısı Bitcoin hakkında geri adım attı: ‘Kriptoya ihtiyacımız var’!

Daha önce, Tayland merkezli büyük kripto borsası Bitkub Capital Group Holdings’in CEO’su Jirayut Srupsrisopa, BTC yarılanması nedeniyle 2024’te Bitcoin ve daha geniş kripto pazarları için “altın bir dönem” yaşanacağını tahmin etmişti.

2021’in sonlarında Kraken CEO’su Jesse Powell, 40.000 doların altındaki her şeyin bir “satın alma fırsatı” olduğunu belirterek, potansiyel olarak yaklaşan bir kripto kışından bahsediyordu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir