Kripto Haberleri

Kripto Dünyasında kötü günler bitti mi?     

Google News Abone Ol

Kripto dünyasında yaşanan gelişmeler kripto paraya yatırım yapan insanların olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Yatırımcıların servetlerini kaybetmesine kadar büyüyen olaylar kripto ile ilgilenen insanları tedirgin ediyor.

Son olarak UST’nin dolar karşısında sahip olduğu değeri kaybetmesi ve LUNA çöküşü piyasada deprem etkisi olarak ifade edilmişti. Yaşanan son durum kripto dünyasında kötü günler bitti mi? Sorularına neden oldu. Bu konudaki sorulara cevap olacak ve yatırımcılara bilgi verecek açıklamalar Bybit araştırma müdürü tarafından yapıldı.

Yatırımcıların Kripto paraya güveni sarsıldı

Bybit’in Türkiye araştırma müdürlüğünü yapan Beste Nas Süllü kripto dünyasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Süllü değerlendirmesinde yatırımcıların kripto paraya olan güveninin sarsıldığını belirtti.

Bu nedenle yeniden yatırım yapmalarının zor olduğuna dikkat çekti. Güven kaybının nedeninin sitelerde güvenli olmadan kripto para alım satımı olduğunu vurgulayan müdür sistemde doğru analiz imkanının olmadığını belirtti. Bu nedenle kripto paraya yönelen ve mağdur hale gelen kişilerin sayısının oldukça fazla olduğunu söyledi.

Kripto Dünyasında kötü günler bitti mi

Avrupa Merkez Bankası kararı doları yükseltti

Beste Nas Süllü Avrupa Merkez Bankası tarafından alınan faiz artırma kararının doları yükselttiğine dikkat çekti. Faizin artması ile doların değer kazanmaya başladığı ancak diğer para birimlerinin tam aksi seyrettiğine değindi.

Ayrıca alınan kararın altın üzerinde de etki oluşturduğu ve insanların altına yönelerek kripto para yatırımından uzaklaştığını vurguladı. Kripto para madenciliğinin de enerji maliyetleri nedeniyle ekstra yara aldığını dile getirdi.

Kripto Para için büyük hedeflerin boş olduğunu söyledi

Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırımı yapması ile doların yükselmesiyle sarsılan kripto para piyasasının UST ve LUNA çöküşü ile depremi yaşadığını belirten müdür hedeflere yönelik yorumlarda da bulundu.

Bybit Araştırma Müdürü Süllü kripto para için ortaya atılan büyük hedefler boş olduğunu vurguluyor. Beklenen hedeflerin gerçekleşebilmesi için kripto para hacminin 3-4 kat oranında artması gerektiğini belirtiyor.

Kripto Dünyasında kötü günler henüz bitmedi

Kripto paralarla ilgili açıklamalarına devam eden araştırma müdürü kripto dünyasında kötü günlerin henüz bitmediğini ifade ediyor. Haziran ayında yaşanacak Amerika’da gerçekleşecek kripto yasa toplantısının piyasayı etkileyeceğini ve gündemi belirleyeceğine dikkat çekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir